3. Беласица започна със загуба във "В" група

Беласица започна със загуба във "В" група

Отборът на Беласица започна със загуба участието си в Югозападната "В" група. На стадион "Цар Самуил" пред около повече от 500 зрители петричани загубиха с 0:1 от Пирин (Разлог). Това бе първи мач за тима от Петрич, който преди това се отказа от участие в Западната "Б" група и дори постави под съмнение участието си в третия футболен ешелон. Все пак Костадин Хаджииванов -президентът на тима реши да запази отборът и остави Беласица във "В" група откъдето преди 13 години, го пое.

Отборът на Беласица започна със загуба участието си в Югозападната "В" група. На стадион "Цар Самуил"  пред около повече от 500 зрители петричани загубиха с 0:1 от Пирин (Разлог). Това бе първи мач за тима от Петрич, който преди това се отказа от участие в Западната "Б" група и дори постави под съмнение участието си в третия футболен ешелон. Все пак Костадин Хаджииванов -президентът на тима реши да запази отборът  и остави Беласица във "В" група откъдето преди 13 години, го пое.

Въпреки, че домакините бяха обявили вход-свободен за двубоя на всички входове на стадиона имаше поставени  каси за дарения, които посрещаха хората решили да дойдат на мач. Парите се събираха за детско-юношеската школа на клуба и за това никой не подмина касичките и всеки пусна банкнота за да има къде да тренират децата на Петрич.

Колкото до мача домакините успяха да влязат късно в него и допуснаха попадение малко след първоначалния съдийски сигнал. Гостите от Разлог, които вече бяха изиграли три мача в групата и бяха записали две победи, поведоха в резултата още в 6-ата минута. Тогава Тодор Пандев бе изведен зад отбраната на домакините и хладнокръвно преодоля стража на Беласица Кирил Джиков за -0:1.

След още шест минути игра Стоян Райков може да увеличи на два гола преднината на Пирин (Разлог) но негов удар след заучено положение мина встрани от вратата. В 16-ата минута Илко Опренов падна в наказателното поле на гостуващия тим, но реферът Мартин Стоименов не се подаде на номерата му и не отсъди дузпа в полза на домакините с което си навлече гнева на зрителите по трибуните. В 25-ата минута голмайсторът за Пирин (Разлог) в мача, след самостоятелен рейд се озова очи в очи със стража на Беласица, преодоля го и когато трябваше да вкара на опразнената врата се засуети и позволи топката да му бъде избита от Христо Петрунов.В 28-ата минута пропуск от изгодна позиция за домакините пропиля и Марин Дамянов, който не успя да уцели рамката на вратата.

В 42-ата минута гостите от Разлог останаха с човек по-малко на терена за втори жълт картон на Емил Хаджиев. Въпреки численото си предимство по време на второто полувреме отборът не Беласица не успя да се възползва и позволи на Пирин (Разлог) да си тръгне с трите точки.

За вторите 45 минути ще се запомни един пропуск на Благовест Таушанов в 53-ата минута на мача и маймунджилъците на вратаря на Пирин (Разлог) Жегов, който постоянно си връзваше връзките на обувките с цел да печели време. С човек по-малко на терена възпитаниците на Иван Стойчев от Разлог приеха играта през втората част  в своята половина и разчитаха на контраатаки извеждащи подавания към Пандев. Това се оказа правилна тактика и донесе нови три и вече общо 9 точки в актива на Пирин (Разлог) отначалото на шампионата.

Повече от 14 000 зрители ще подкрепят националния отбор тази вечер

Повече от 14 000 билета са продадени до този момент за мача между България и Люксембург от Лигата на нациите

Пирин без двама в Берковица

Пирин Благоевград гостува на третодивизионния Ком Берковица в двубой от първия кръг на Sesame купа на България

Антон Велков с първа победа начело на Локомотив София

Това се случи с 3:2 при контролната среща със Септември София

Националите по футбол ще почетат Кирил Маричков и Атанас Драмов

Преди и по време на мача между България и Люксембург ще бъде отдадена почит на двама забележителни българи