3. България загуби с 2:3 от Латвия, отпада за европейското по футзал

България загуби с 2:3 от Латвия, отпада за европейското по футзал

Българският национален отбор по футзал загуби с 2:3 от Латвия най-важния си мач на предквалификациите за Европейското първенство, които се играха във Варна. "Трикольорите" баха повече от добри срещу най-силния тим в нашата група, но малко не им стигна да победят.

Латвия имаше две победи над Естония и Армения и голова разлика 12:0, а България завърши 2:2 с Армения и победи 4:0 Естония, което означаваше, че ни е нужна само победа. Началото бе обещаващо, след като звездата на тима Благовест Марев откри резултата в 6-ата минута.

За съжаление, гостите установиха превес и в 13-ата минута  Колешников изравни, а една по-късно Аванисов  доведе мача до пълен обрат - 1:2. Отговорът на нашите обаче бе светкавичен и Даниел Несторов върна националите в мача в 15-ата минута, бележейки за 2:2.

Второто полувреме бе равностойно, но физическата подготовка на латвийците си каза думата и в 36-ата минута Нагибин отбеляза гола на успокоението за тима си, реализирайки за 3:2 . Така България няма да играе на Европейското, но показа, че има бъдеще във футзала.

Окончателно: Черно море без Уеслен Жуниор за ЦСКА