3. България U17 с втори успех на подготвителния си лагер в Германия

България U17 с втори успех на подготвителния си лагер в Германия

Тимът на Тодор Симов удари Падерборн

Юношеският национален отбор на България до 17 г. постигна втора поредна победа по време на подготвителния си лагер в Германия, в който са планирани три приятелски срещи. След успеха си с 2:1 над Вестфалия преди три дни, днес селекцията на Тодор Симов надигра със същия резултат и връстниците си от Падерборн.

И трите попадения паднаха след почивката, като “лъвчетата” съумяха да поведат в 67-ата минута. Точен за нашия тим бе влезлият като резерва Кристиян Ирмиев, който направи хубаво двойно подаване с Найденов. Радостта на българския отбор обаче трая само минута, защото 60 секунди по-късно домакините възстановиха равенството.

Все пак до края на двубоя закономерното се случи и България U17 стигна до заслужена победа. Тя стана факт, след като Михаил Полендаков се разписа от дузпа в 79-ата минута. На 12 септември е и третата среща от лагера – в нея “лъвчетата” ще се изправят отново срещу Вестфалия.

Съставът на България: 12. Пламен Пенев, 2. Крис Иванов, 6. Мерт Салим, 4. Деян Кирилов, 19. Давид Димитров (к), 20. Калоян Божков (72 – 5. Михаил Полендаков), 8. Михаил Петров (65 – 22. Кристиян Ирмиев), 17. Виктор Иванов (65 – 11. Васил Каймаканов), 16. Алек Витанов (72 – 10. Кристиян Горянов), 13. Владимир Драганов (65 – 7. Стивън Жерард), 18. Емил Найденов (72 – 14. Ивайло Димитров)

Селекционер: Тодор Симов

Голмайстори: 0:1 Ирмиев 67, 1:1 Чидера 68, 1:2 Полендаков 79-д

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)