3. България U16 победи селекцията на Вестфалия в приятелски мач

България U16 победи селекцията на Вестфалия в приятелски мач

Тимът на Тодор Симов с още един мач в понеделник

Юношеският национален отбор на България до 16 г. постигна престижен успех с 2:1 над връстниците си от селекцията на германската провинция Вестфалия в приятелска среща, играна в Национална футболна база “Бояна”. Гостите от Бундесрепубликата успяха да открият резултата още в петата минута чрез Сам Дитрих, но “лъвчетата” показаха изключителен дух и до края на двубоя обърнаха развоя в своя полза. Това се случи само за три минути през второто полувреме.

Първо в 65-ата минута капитанът Веселин Бачев бе точен за 1:1, а 180 секунди по-късно Александър Георгиев донесе успеха на нашия състав. Двата отбора ще изиграят още една контрола помежду си. Тя ще се състои отново в Бояна в понеделник, 1 април, и също както и първата проверка, ще бъде излъчена пряко в YouTube канала на Българския футболен съюз. Началният час на мача е 11:00.

Съставът на България:

12. Иван Кехайов, 2. Николай Николов, 3. Божидар Жечев, 4. Веселин Бачев (79 – 5. Симеон Турлаков), 6. Сашо Грънчаров (61 – 10. Мартин Пейчев), 8. Сергей Ангелов (61 – 18. Франчеко Калия), 16. Емануил Няголов, 17. Максим Минков (70 – 7. Валентино Върбанов), 19. Александър Георгиев (70 – 9. Иван Дейков), 20. Кристиян Михайлов (70 – 11. Иво Мотев), 21. Махир Шерифов (61 – 22. Младен Петков)

Селекционер: Тодор Симов

Голмайстори: 0:1 Сам Дитрих 5, 1:1 Веселин Бачев 65, 2:1 Александър Георгиев 68

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)