3. Арда завърши наравно в последната си контрола от лятната подготовка

Арда завърши наравно в последната си контрола от лятната подготовка

Двата тима завършиха 1:1 в приятелски мач

Тимът на Арда завърши 1:1 с косовския Дрита последната си контрола от лятната подготовка.

Срещата се игра на стадиона в Симитли. В 14-ата минута Тонислав Йорданов засече с глава центриране от дясно и откри резултата. Последваха още положения през първото полувреме, но до промяна на резултата не се стигна.

След почивката футболистите на Александър Тунчев продължиха да владеят инициативата и създадоха още няколко опасно положения пред вратата на косоварите. Йорданов, Офор и Казаков имаха възможност да променят резултата, но не успяха да се разпишат.

В 80-ата минута Ветон Туша се озова в отлична позиция пред Петров и възстанови равенството, което се запази до края на мача. Това бе и последна среща в лятната подготовка. Отборът се прибира утре в Кърджали, където ще продължи подготовката за началото на новото първенство.

Така отборът на Арда приключи своята лятна подготовка, като изигра 4 мача, в които записа две победи и две равенства.