Арда с 3 от 3 срещу Спартак (Варна) (ВИДЕО)

Дебютен гол на Стаси при 2:0 в Кърджали

Арда (Кърджали) продължи безгрешната си серия срещу Спартак (Варна).

Момчетата на Александър Тунчев спечелиха с 2:0 домакинството си от XXII кръг на футболната ни efbet Лига и вече имат 3 победи в 3 срещи със „соколите“.

След като ги надвиха 2 пъти във Варна, сега „сините“ се наложиха и на „Арена Арда“, за да оставят гостите без успех далеч от дома за първенство през сезона.

Започналият за първи път като титуляр след зимния си трансфер Станислав Иванов откри резултата в 53-та минута с дебютен гол за Арда, а заменилият го Иван Тилев (86) сложи точка на спора малко преди края на редовното време.

Гостите от Спартак играха цяло второ полувреме с 10 души, тъй като в 42-рата минута ветеранът Александър Цветков извърши груб фаул в краката на Абубакар Тунгара и бе изгонен с директен червен картон от главния съдия Георги Кабаков.

До почивката точно ситуацията между Тунгара и Цветков беше най-интересното събитие на терена. Цветков бе единственият играч с жълт картон от всички 22-ма, когато посегна остро в краката на Тунгара при борбата за една ничия топка. Първоначално съдията Кабаков отсъди само нарушение и остави ситуацията да бъде преразгледана от неговия ВАР-помощник Радослав Гидженов, след което реши да даде директен червен картон на бившия български национал.

В оставащите броени минути до паузата не се случи нещо интересно, но след почивката играта се пренесе изцяло в половината на гостите от Варна.

В 49-ата минута Станислав Иванов отправи слаб удар към вратата на Спартак, който Кристиано Фигейредо нямаше проблем да улови. Това бе и първият точен удар в двубоя за един от двата отбора.

Четири минути след това обаче вратарят на Спартак бе безпомощен. Александър Белоусев сбърка с изнасянето на една топка, Иван Коконов му я отне и центрира към Иванов, който с удар с десния крак от движение вкара за 1:0.

В следващите минути единствено късметът и Фигейредо спасиха Спартак втори гол, като резервата Ласан Н'Диайе беше много близо до това да реализира един от головете на сезона, но прехвърлящият му шут от над 30 метра мина на сантиметри от горната греда.

Арда сложи точка на спора в 86-ата минута, когато пробив по десния фланг на Светослав Ковачев завърши с центриране по земя и на задната греда напълно непокритият Иван Тилев вкара за 2:0.

С победата Арда събра 35 точки, с които разделя шесто-осмо място с отборите на Левски и Славия. Спартак е на последната 16-а позиция в подреждането с 12 точки, на 4 от 15-ия Хебър.

Арда - Спартак Варна 2:0
1:0 Станислав Иванов (53)
2:0 Иван Тилев (86)

Стартови състави:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов -к, 21. Радослав Цонев, 24. Алекс Петков, 77. Илия Юруков, 7. Абубакар Тунгара, 99. Станислав Иванов, 9. Преслав Боруков

Резерви: 36. Васил Симеонов, 2. Джуниет Али, 4. Милен Стоев, 10. Светослав Ковачев, 18. Ласана Н'диайе, 26. Ел Мами Тетах, 33. Иван Тилев, 70. Шахредин Букхолда, 97. Жосе Жуниор;

Треньор: Александър Тунчев;

Спартак Варна: 31. Кристиано Фигейредо, 17. Александър Белоусов, 11. Виктор Митев, 66. Александър Цветков, 22. Роберто Хименес, 6. Луан Силва, 10. Румен Руменов, 30. Божидар Васев, 12. Евандро Коста, 7. Лерой Микелс, 23. Жоао Фернандес;

Резерви: 21. Иван Дичевски, 3. Бен Карамоко, 20. Нейтън Олдър, 25. Пламен Димов, 82. Иван Йорданов, 8. Ивайло Климентов, 27. Денис Баланюк, 47. Родни Антуи;