3. Арда разби със 7:0 Родопа Смолян

Арда разби със 7:0 Родопа Смолян

Това беше последната проверка на тима преди началото на сезона

Отборът на Арда Кърджали бе официално представен за новия сезон на efbet Лига. Това стана преди контролата срещу Родопа Смолян, спечелена със 7:0.

Още в 9-ата минута Ковачев напредна от дясно и намери Ласана Ндиайе, който от непосредствена близост откри резултата. Десет минути по-късно отново той развинти защитата на гостите, но ударът му мина близо до страничната греда. В 21-ата минута Иван Тилев отправи опасен удар, но стража на Родопа успя да парира удара му.

В 26-ата минута Иван Коконов бе изведен в отлична позиция в наказателното поле и с точен удар покачи на 2:0. Секунди по-късно Александър Георгиев центрира в наказателното поле, където Ндиайе с глава бе точен за 3:0.

Своят хеттрик Ндиайе оформи в 33-ата минута след подаване на Иван Коконов. В 44-ата минута Светослав Ковачев отправи много опасен удар от границата на наказателното поле, но до попадение не се стигна. Второто полувреме изцяло бе под диктовка на играчите на Арда и в 63-ата минута своя първи гол за кърджалийци отбеляза Жозе Едералдо Да Силва Жуниор, правейки резултата 5:0.

В 75-ата минута Георги Атанасов пое топката малко след централната линия, напредна и без проблем се разписа за 6:0. В 80-ата минута Тонислав Йорданов бе фаулиран в наказателното поле, след което главният съдия отсъди дузпа, която Йорданов превърна в гол за крайното 7:0.

Арда гостува на ЦСКА в София в първия кръг на efbetЛИГА. Срещата е на 10 юли от 21:00ч., на стадион "Българска армия".

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)