Арда отново би абоната Берое (ВИДЕО)

Малиец донесе дебютния успех на тима през сезона

Арда постигна първата си победа през новия сезон в efbet Лига и дебютна такава под ръководството на своя нов треньор Александър Тунчев в официален мач.

Тя стана факт в последния мач от втория кръг на шампионата, игран в Кърджали, където бе победен гостуващият тим на Берое с минималното 1:0.

Победното попадение бе дело на дошлия това лято под наем от ЦСКА (Москва) малиец Ласана Н'Диайе. 21-годишният нападател се разписа малко след почивката за първи път в българското първенство, за да може Арда да затвърди традицията, че играе силно срещу Берое.

Отборът от Кърджали вече има 11 успеха в общо 14-те си сблъсъка със старозагорци от всички турнири, включително контроли, при едва 2 ремита и само едно поражение. Загубата на гостите пък означава, че двата съперника вече имат по равен брой точки – 3, след като възпитаниците на Петър Хубчев започнаха кампанията с успех над Ботев (Враца) с 2:1.

Днес обаче те завършиха двубоя с човек по-малко, защото в добавеното време, след намеса на ВАР, директен червен картон получи нападателят Луизиньо.

Берое започна по-активно срещата и още във 2-рата минута стигна до опасен удар към вратата.

След добра акция Николаев центрира остро в наказателното поле, а Луизиньо докосна за Тунгара, който стреля от границата, но топката мина на сантиметри от гредата.

В следващата минута Мечев пробва шут от дистанция, но неточен. Постепенно играта бе изравнена и действията бяха предимно в центъра на терена.

Симеон Мечев отправи силен шут от свободен удар в 12-ата минута, но над вратата.

Две минути след това Серкан също опита изстрел извън наказателното поле, който намери долния десен ъгъл, но Симеонов се намеси решително и изби в корнер.

В 19-ата минута Тунгара направи уникален пробив по десния фланг, като пробяга цялата половина на съперника и успя да навлезе в пеналта, където потърси Луизиньо, но Симеонов изби пред нападателя.

Три минути по-късно Котев засече топката след корнер, ала ударът му бе прекалено слаб и не затрудни Караджов.

Домакините стигнаха до отлично положение в 25-ата минута, когато Христо Иванов бе изведен зад гърба на отбраната след пас на Георгиев, но останал сам срещу Караджов не намери очертанията.

В 37-ата минута Тунгара напредна и намери Спас Георгиев в наказателното поле, а той отправи силен и точен удар, който обаче бе отразен от Симеонов.

Последните пет минути на полувремето домакините бяха по-активни, но не стигнаха до опасен удар.

Две минути преди края на първата част Луизиньо открадна топката пред наказателното поле, ала не успя да отправи точен удар от границата на пеналта.

Първият удар през втората част дойде 2 минути след подновяване на играта и бе дело на Коконов, който стреля от границата на пеналта, но бе неточен.

Домакините откриха резултата в 52-ата минута, когато след разбъркване топката попадна в Ласана Н’Диайе и той я прати в мрежата с техничен удар по земя – 1:0.

Минута след попадението Симеонов се намеси решително и с мъка изби удар с глава на Пиргов, който падаше под гредата.

В 65-ата минута Луизиньо пробва удар от дистанция, но не намери очертанията на вратата.

Играта бе много накъсана в следващите минути и нямаше сериозни опасности пред някоя от вратите.

В 74-ата Тетах получи в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Караджов спаси.

Две минути по-късно Мечев шутира от пряк свободен удар, но Симеонов се намеси и изби.

В следващата ситуация Тунгара проби, навлезе в наказателното поле и пробва удар, който обаче бе блокиран.

Тонислав Йорданов пробва да прехвърли Караджов от центъра на терена в 78-ата минута, но не намери целта.

В последните минути играта бе твърде накъсана и предимно в средата на терена. На два пъти „зелените“ стигнаха до центрирания от статични положения, но не затрудниха отбраната на съперника.

След намеса на ВАР в последната минута на мача Луизиньо получи директен червен картон и бе отстранен от игра.

Арда – Берое 1:0
1:0 Ласана Н'Диайе (52)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АРДА: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов (к), 18. Ласана Н'диайе, 20. Деян Лозев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев;

Треньор: Александър Тунчев;

БЕРОЕ: 1. Иван Караджов, 2. Димитър Стоянов, 3. Димитър Пиргов, 8. Серкан Юсеин, 9. Луизиньо да Силва, 10. Абубакар Тунгара, 11. Стив Траоре, 15. Георги Динков (к), 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 44. Николай Николаев;

Треньор: Петър Хубчев.