Арда на точка от Левски след победа в София (ВИДЕО)

Септември изпусна дузпа, а Боруков вкара от бялата точка

Арда (Кърджали) започна с победа календарната годината.

Възпитаниците на Александър Тунчев победиха като гости Септември в София с минималното 1:0.

Единственото попадение бе и дебютното за новия нападател Преслав Боруков.

Той бе точен в края на първото полувреме от дузпа, след като преди това домакините пропуснаха такава.

Така Арда направи дубъл през сезона над своя съперник в първата им кампания заедно в елита, а и събра 29 точки, с 1 по-малко от Левски и заема 8-ата позиция.

Септември остава 12-ти в класирането с 15 точки от 19 мача.

Първата по-изгодна възможност в мача бе на сметката на Арда. От свободен удар Радослав Цонев стреля към вратата на домакините в шестата минута, но Димитър Шейтанов внимаваше.

В 12-ата минута Септември получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Умар Сако, след преразглеждане на ситуацията със системата за видеорбитраж - ВАР, но Асен Георгиев не успя да преодолее стража на Арда Анатоли Господинов. При атака за гостите от Кърджали в 29-ата минута Умар Сако насочи топката към вратата на Септември, но удари гледа, а малко по-късно отново уцели десния страничен стълб.

Арда поведе в 44-ата минута, когато Преслав Боруков бе точен за 1:0 от дузпа, отсъдена за нарушение на Мартин Николов срещу Светослав Ковачев в наказателното поле. За Боруков попадението бе дебютно за Арда и общо пето за сезона. Нападателят имаше нова възможност да се разпише в 52-ата минута, когато след центриране на Деян Лозев засече топката и стреля, но Шейтанов спаси, а бе отсъдена и засада.

Симеон Александров центрира в атака за домакините в 68-ата минута, Валентин Йосков стреля, но бе неточен. Влезлият като резерва през второто полувреме за Септември Атанас Кабов центрира в 84-ата минута, Йосков отклони топката към Мартин Петков, който отправи удар, но встрани от вратата на Арда. Ласана Н'Диайе излезе в добра позиция за гостите четири минути по-късно, но Шейтанов реагира навреме и резултатът остана 0:1.

В следващия кръг тимът на Арда ще приеме Локомотив Пловдив на 17 февруари, а ден по-късно Септември ще гостува на Локомотив София.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 0:1
0:1 Преслав Боруков (44, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев (к), 9. Валентин Йосков, 26. Константин Чешмеджиев, 20. Мартин Петков, 22. Мартин Стойчев, 13. Мартин Николов, 14. Мартин Стоянов, 19. Митко Митков, 18. Петър Чуич, 15. Захари Атанасов;

Треньор: Светослав Петров;

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев (к), 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков;

Треньор: Александър Тунчев.