3. АМФЛ отново е във вихъра си

АМФЛ отново е във вихъра си

Приключиха срещите от третият кръг на Аматьорската Мини Футболна Лига(АМФЛ). Изиграха се всички мачове в четирите дивизии, като само една среща бе отложена.

Приключиха срещите  от третият  кръг на Аматьорската Мини Футболна Лига(АМФЛ). Изиграха се всички мачове в четирите дивизии, като само една среща бе отложена.

В първа дивизия  „Бунтарите” и „ФК Железник” завършиха 3:7. Мачът за  „Бунтарите” свърши още до 16 минута на първото полувреме след като техният противник водеше с 4:0. След това срещата се доиграваше. В друга среща „МФК Аматьори” и „Казан Красна Поляна” направиха истинско шоу за публиката, като завършиха 3:3.Макар, че „аматьорите” водеха с 2 гола 7 минути преди края, непредвидимите „казани” успяха да се върнат в мача с два бързи гола. Мачът между „Q-check” и „Реал София” започна много обещаващо и на полувремето „белият балет” водеше само с 3:1, но второто полувреме имаше само един отбор на терена и „Реал София ” победи с разгромното 19:1. „ТУ-София” успя да победи „Китка-Ботунец” с 3:1 в равностойна среща, макар факта че на гостуващият отбор му липсваха основни играчи. „FC IBM Bulgaria” се наложи “AC Phoenix” с 10:2, макар че резултатът от първото полувреме (3:2) не предвещаваше подобен изход. В герои за “”FC IBM Bulgaria” се превърнаха германеца Jens Lagies отбелязал 5 гола и бразилеца Tadeu Marucci с 3 попадения. В най-скучният и безрезултатен мач се превърна срещата между „Искър Палас” и „AC Falcon”. „Искър Палас” успяха да победят с 1:0 с гол в началото на второто полувреме, но в общи линии с това се изчерпаха и двата отбора. Отборът на „Fondovi City” почива по програма в този кръг.

Във втора дивизия  „ФК Жилет” загуби от „Селесао” с 4:5 в много равностойна и интересна среща. Решаващо за загубата за сочените като фаворити „ФК Жилет” се оказа големият брой контузени играчи.  В друга среща „Чавдар” се разправи със обезкървените момчета от „Стантек” с 12:3. Компютърджиите, като че ли не вярваха, че могат да се опънат на противника си и голямата загуба дойде напълно логично. „Алкохолчестър Юнайтед” победи „ПроСокър” с 11:2, като гостите не успяха да се противопоставят през цялата среща на противника си. „АФК Белите мечки” и „Легендите” изиграха здрав мач с много единоборства и мъжка игра. Двата отбора с може би най-масивни футболисти не успяха да излъчат победител и завършиха 3:3 за радост на конкурентите си. „АМФК Добрич” победи „Club GTI” с 6:3, като за това се оказа решаващо първото полувреме, където „добричлии”  вкараха 3 безответни гола. По 3 гола за победителите отбелязаха Тихомир Желев и Андрей Андреев. Срещата между „Евротур” и „No limit” бе отложена, а отборът на “Polygraphy.info” почиваше.

Трета дивизия се оказа най-резултатна, като се отбелязаха 87 гола в 7 срещи. Головата фиеста започнаха „AC Ferion”, които разбиха старите си познайници от „Инерпол” с 20:1. В решаващ фактор за разгрома се оказа фактът, че „Интерпол” играха цялата среща с човек по-малко на терена заради кадрови проблеми. „Промил Вършец” също направи запомняща се победа с 18:2 над „Chelsea Bulgaria”. Момчетата от курортният град показаха много класен футбол и не дадоха никакви шансове на противника си. Очакваният като дерби, мач между „Баравица” и „Мутрагеница” не се състоя. „Мутрагеница” взе и двете полувремена с по 4:0 и така с общ резултат 8:0 и много добра игра, даде заявка за предните места в групата. Решаващо за загубата на „Баравица” се оказа липсата на титулярен вратар в срещата.Супер сблъсъкът на трети кръг се очакваше да бъде срещата между „FC Crazy Gang” и ”Mladost City”. Стана невероятен мач и всички зрители и фенове на ”Mladost City” останаха много доволни. Макар и да бе равностоен мача, головете влизаха предимно във вратата на „FC Crazy Gang”. Макар, че бяха без звездата си Илия Кусев ”Mladost City” успяха да победят с 6:2. „Бермудеца” победиха „Ситняково” с 9:4 в най-нервната среща от кръга. Непрестанните нападки на „Ситняково към съдията и противника изнервиха до крайност мача и така Мартин Геуров получи заслужен червен картон в средата на второто полувреме и предреши изхода на срещата. „Лешарите” и „Вълците” направиха интересна среща изпъстрена с много удари към противниковите врати. Общият брой на ударите е 98, от които точни 42, като Калоян Георгиев от „Вълците” бе истински бомбардир и изстреля 27 удара, от които 12 точни и отбеляза и четирите гола за своят състав. В края на краищата „Лешарите” изпуснаха победата в края на мача, като завършиха 4:4, макар че водеха с 4:2 две минути преди последният съдийски сигнал. „Ятион” и „Юнивърсити Юнайтед” завършиха 2:7, като в герой за победителите се превърна Бойко Нисторов отбелязал 4 гола. И двата гола за загубилите вкара Ивайло Радев.

В четвърта дивизия  опашкарите в началото на сезона „AC Hornet” и “Вектор Булс” изиграха много равностойна среща, като в крайна сметка може би по-добре физическите момчета на гостите успяха да излязат победители с 4:3, като 3 гола за победителите от “Вектор Булс” отбеляза Иво Дилчев. „Павлово” изнесе много слаб, като качесто мач срещу „Юнак”, но и това не помогна на противника им. Макар слабата игра те победиха с 4:1.Шампионът от АМФЛ КУПА’09 „Ботев Върбово” не срещна трудности със „Sofia Nomads” при победата с  14:4. Александър Шаламандов отбеляза 6 гола за победителите, а за „номадите” най-добри бяха капитанът Иво Симов  с 3 гола и бигбрадърът Leo Bianchi. „Асбис” и “AFK Bloka Huniors” сътвориха най-интересната среща за кръга. В двуостър и изпъстрен с положения мач, невероятни вратарски спасявания и супер комбинации протече цялата среща. Напук на хубавата игра първото полувреме завърши при нулев резултат. Вече през второто полувреме по-настоятелните играчи на “AFK Bloka Huniors” успяха да стигнат до победата с 3:1. „АФК Сопетник” успяха да победят „UNEX” с 4:3 в много равностойна среща. Победаята не дойде никак лесно, като решаващият гол бе отбелязан в последната минута от продължението на срещата. „Крива река” и „262 net” завършиха 3:11, като на терена играта се получаваше само на гостите и победата дойде напълно логично и заслужено за тях.
Френски съдия свири на България срещу Северна Ирландия

Французинът Жером Брисар беше назначен от УЕФА да ръководи утрешното гостуване на футболните национали в Северна Ирландия

В Спартак Варна очакват пари от шефа за заплати

В Спартак Варна очакват пари от Павлин Николов, за да платят заплатите за август на играчите