3. 3 от 3! Лудогорец удължи доминацията над ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

3 от 3! Лудогорец удължи доминацията над ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

Шампионите си върнаха върха в Efbet лига

Лудогорец срази заслужено с 2:0 ЦСКА 1948 и си върна върха в Efbet лига. В Разград тимът на Георги Дерменджиев записа трети успех над столичния тим в рамките на по-малко от месец. Победата дойде след попадения на Аслак фон Витри и Якуб Пьотровски. Броени дни по-рано "орлите" спечелиха с 3:1 в четвъртфинален двубой за Купата на България, а началото на годината бе белязано от триумф и Суперкупа след дузпи на "Ивайло".

Двубоят в Разград започна спокойно и двата тима трудно успяваха да се изненадат в началните минути. В 19-ата дойде и първата ситуация, но тя бе далеч от опасна, след като удар на Якуб Пьотровски мина над вратата на гостите.

Последваха минути с привидна домакинска доминация, но защитата на "червените" бе добре подредена. В средата на полувремето Аслак фон Витри стреля технично, преминал над целта.

В 31-ата минута отбраната на гостите все пак се пропука, позволявайки на Пьотровски да намери Текпетей, но ганаецът пропусна най-добрата възможност до този момент.

Лудогорец все пак успя да удари първи в мача, а резултатът бе открит 3 минути преди края. Тогава Руан Крус центрира, топката намери Аслак фон Витри, който успя да засече в мрежата на Маринов - 1:0.

Второто полувреме пък стартира ударно за "зелените", които скоро след подновяването на играта си осигуриха второ попадение. Тодор Неделев центрира от ъглов удар, а Якуб Пьотровски се предвижи умело до първа греда, където с глава насочи топката в далечния ъгъл.

Скоро след това упражнението се повтори, но само неточният удар на Круз лиши "орлите" от трети гол. Неделев центрира от корнер, Пьотровски засече с глава, продължавайки към бразилеца, който сложи крака си, но ударът му мина встрани. Минута по-късно той бе заменен, а на терена се появи Квадо Дуа. Играта напусна и Тектепей, заменен от Кайо Видал.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1948 2:0
1:0 Фон Витри (42)
2:0 Якуб Пьотровски (52)

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 17. Сон, 6. Якуб Пьотровски (К), 30. Педро Нареси - 37. Бърнард Текптей, 88. Тодор Неделев, 7. Рик Джонатан, 99. Руан Круз

Резерви: 12. Симон Слуга – 4. Диниш Алмейда, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонзалвеш, 9. Квадво Дуа, 10. Матиас Фаетон, 18. Ивайло Чочев, 21. Раи Насименто, 77. Кайо Видал

Треньор: Георги Дерменджиев

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 22. Реян Даскалов (К), 91. Райън Бидунга, 3. Росен Божинов, 15. Симеон Василев, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев - 9. Бирсент Карагарен, 7. Талис, 8. Педриньо - 20. Антонио Вутов

Резерви: 33. Генадий Ганев – 10. Радослав Кирилов, 17. Никола Илиев, 21. Емил Ценов, 23. Емил Виячки, 25. Евгений Сердюк, 92. Пиер-Даниел Нгинда