10 от Арда измъкнаха точка срещу Берое (ВИДЕО)

Светослав Ковачев бе изгонен в 71-ата минута, а в 90-ата Тонислав Йорданов изравни от дузпа

Берое и Арда завършиха 2:2 в мач от плейофите за разпределение на местата от 7-о до 10-о място в efbet Лига. Старозагорци имаха аванс от два гола а двайсетина минути преди края останаха и с човек повече на терена. Те обаче не успяха да затворят мача и допуснаха изравняване 90-ата минута. Така ш двата тима запазват шансове за седмата позиция.

Домакините бяха без своя треньор Петър Хубчев и помощника му Левон Апкарян, които са наказани за този мач.

Първата възможност се откри пред гостите. В петата минута Тонислав Йорданов получи топката в наказателното поле и стреля, но Генадий Ганев спаси с една ръка. Берое поведе 13 след това. Разписа се Давиде Мариани с техничен удар от границата на наказателното поле.

Малко по-късно изстрел на Ковачев попадна в ръцете на Ганев. В 31-ата минута Берое можеше да удвои преднината си. Алекс Петков позволи на Алиун Фал да му открадне топката и да излезе сам срещу Луков, но вратарят да отрази удара.

Шест минути преди почивката Александър Георгиев прати топката в мрежата, но флагът на страничния съдия бе вдигнат заради засада на Тонислав Йорданов, който бе автор на асистенцията.

В 49-ата минута Генов излъга противник и с успоредно подаване намери Серкан Юсеин, който от няколко метра нямаше затруднения да реализира.

Две минути по-късно дойде отговорът на Арда - Джонатан и напредна мощно към наказателното, където насочи топката към точката за изпълнение на дузпа, тя се озова в Коконов, който се разписа - 2:1.

В 71-ата минута гостите от Кърджали останаха с човек по-малко, след като Светослав Ковачев получи втори жълт картон.

В края Арда успя да наложи натиск и това доведе до успех. При центриране и удар с глава топката се удари в ръката на Сиам Бен Юсеф и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Тонислав Йорданов и изравни.

БЕРОЕ - АРДА 2:2

1:0 Мариани (18)

2:0 Юсеин (49)

2:1 Коконов (52)

2:2 Йорданов (90-д.)

СТАРТИВИ СЪСТАВИ

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 7. Даниел Генов, 8. Абубакар Тунгара, 10. Серкан Юсеин, 11. Алиун Фал, 5. Сиам Хабиб Бен Юсеф, 15. Георги Динков, 18. Давиде Мариани, 20. Стив Фуртадо, 43. Джонатан Перейра, 99. Омар Камара

АРДА: 71. Мартин Луков, 5. Петко Ганев, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Веселинов Георгиев, 17. Иван Коконов, 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков