2. Баскетбол
  3. Рилски спортист спечели трудно срещу Левски

Рилски спортист спечели трудно срещу Левски

Рилски спортист извоюва трудна победа срещу Левски с 83:79 в мач от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Победата приближи Рилецо до призовата тройка в класирането. Тимът на Росен Барчовски остава четвърти на 2 точки след Левски и Балкан, които имат по 21 точки. Самоковци доминираха пред своя публика в първите три части и единствено в последната четвърт отстъпиха инициативата на "сините", но това не повлия на крайния изход и в крайна сметка домакините взеха мача с 4 точки разлика.

Жарко Ракочевич бе най-резултатен за Рилски с 22 точки, по 13 добавиха Върнън Тейлър и Златин Георгиев. Димитър Ангелов се отличи за Левски с "дабъл-дабъл" - 27 точки и 13 борби.

Срещи от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Рилски спортист (Самоков) - Левски - 83:79 (23:22, 24:21, 25:20, 11:16)

9. Спартак Плевен 11 0 11 782:982 11
Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже