Полина Цекова спечели „българското” дерби в турнира ФИБА Еврокъп

Две българки играха една срещу друга снощи в турнира на ФИБА Еврокъп за жени

Две българки играха една срещу друга снощи в турнира на ФИБА Еврокъп за жени, съобщи bulgarianbasket.com. Във Франция Тарб на Полина Цекова се наложи убедително с 83-52 над Екстругаса на Жаклин Златанова в група J от реномираното състезание.
И двете българки влязоха като резерви, но се представиха много добре. Цекова игра 25 минути и завърши с 13 точки и 3 борби като показа завидна стрелба от зоната за 3-те точки – 3 от 4.
От своя страна Златанова се изправи за първи път срещу бившите си съотборнички и завърши с 11 точки, борба, асистенция и отнета топка за 20 минути на терена.
 Разликата в класите на двата отбора не бе чак толкова голяма, колкото показва самия резултат от срещата. Испанките вдигнаха бялото знаме в последната част, която загубиха със 7-26.
В група С на същия турнир тази вечер в Белград българския шампион Дунав Еконт излиза срещу Цървена Звезда. Русенският тим загуби от Елицур Рамла първата среща от груповата фаза на турнира, а сега ще се опитат да победят като гости в Сърбия. В другата среща от групата Елицур Рамла и испанския Ривас ще играят в битка за челното място в класирането.