2. Баскетбол
  3. Баскетболистките на София победиха Сливен във финала на Ученическите игри

Баскетболистките на София победиха Сливен във финала на Ученическите игри

Девойките от София станаха републикански шампиони в баскетболния турнир от Ученическите игри’10. Във финалната среща те се наложиха над тима от Сливен със 77:64 точки

Девойките от София станаха републикански шампиони в баскетболния турнир  от Ученическите игри’10. Във финалната среща те се наложиха над тима от Сливен със 77:64 точки. В спор за третото място представителките на Ямбол надделяха над състава на Варна с две точки разлика и резултат 61:59 точки, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен

В четири дни Сливен бе домакин на проявата. Участваха 8 отбора от страната, разпределени в две предварителни групи. В заключителния етап играха най-добрите от зоналните състезания на Ученическите игри. Сили в спортна зала “Васил Левски” премериха тимовете на София, Берковица, Варна, Крумовград, Горна Оряховица, Търговище, Ямбол и Сливен.

Пак Сливен ще бъде домакин на още три финала от Ученическите игри. Турнирът по футбол за момчета от 5 до 7 клас ще се проведе от 13 до 16 май. Домакинството на финалите по лека атлетика за всички възрасти също е поверено на Сливен. По-малката група за момичета и момчета 5-7 клас ще се състезават на 15 и 16 май, а юношите и девойките ще премерят сили на 5 и 6 юни.

След завършилите зонални състезания от Ученически игри ’10, Сливен класира за заключителния етап на проявата 12 отбора по шест вида спорт – волейбол, лека атлетика, тенис на маса, футбол, баскетбол и бадминтон.

Американска баскетболистка получи българско гражданство

Американската баскетболистка Кайла Хилсман получи българско гражданство и ще може да играе за женския национален отбор на страната ни

Резултати от НБА

Тази нощ се изиграха 10 мача

Олимпиакос и Везенков с драматична загуба от Байерн (ВИДЕО)

Българският баскетболист отново беше над всички

ОБЗОР: Лука Дончич поведе Далас към успех над Сан Антонио в НБА

Реал Мадрид с втора поредна победа в Евролигата

Реал Мадрид записа втора поредна победа в Евролигата, испанците надиграха у дома тима на Цървена звезда