2. - Българи в чужбина
  3. Рангелов с асистенция за успех над тима на Топчо, Мечо и Бибишков

Рангелов с асистенция за успех над тима на Топчо, Мечо и Бибишков

И четиримата българи започнаха като титуляри в първата среща от седмия кръг на израелския шампионат

Отборът на Димитър Рангелов излезе победител в българското дерби от шампионата на Израел, след като Макаби Тел Авив надигра с 2:0 Апоел Рамат Ган, за който играят Елин Топузаков, Димитър Телкийски и Крум Бибишков.

И четиримата българи започнаха като титуляри в първата среща от седмия кръг на шампионата, като българският национален нападател Димитър Рангелов блесна още във втората минута, когато овладя топката отляво и асистира на Бузало за първото попадение в двубоя.

Второто попадение в мача бе дело на Колаути в 33-та минута.

Рангелов остана на терена до 66-ата минута, когато бе заменен, а три минути преди това и Крум Бибишков отстъпи мястото си на терена.

Топчо и Мечо записаха по пълни 90 минути за своя тим, които записа четвърта поредна загуба в първенството.

След четвъртия си пореден домакински успех и спечелените три точки пък Макаби Тел Авив зае второто място в подреждането с актив от 15 точки, докато Апоел Рамат Ган остана предпоследен, само с една точка в своя.

ОБЗОР: Десподов вдъхнови ПАОК за частичен обрат в Лига Европа (ВИДЕО)