2. - Българи в чужбина
  3. Камбуров вкара третия си гол за Далиен в китайското първенство

Камбуров вкара третия си гол за Далиен в китайското първенство

Българският нападател Мартин Камбуров вкара едно от попаденията за отбора на Далиен в китайското първенство при домакинското равенство 2:2 с Чонкинг Лифан.

За Камбуров това е трето попадение в девет мача, откакто премина от Локомотив (София) в китайския отбор.

След това равенство отборът на Далиен заема 6-ото място в класирането с актив от 34 точки.

Начело е Шандон Люнен с 51, пред Шанхай Шенхуа с 41 и Лучен Грийнтаун с 36. Четвърти е Бейжинг Гуан с 35 точки, следван от петия Хангзоу Лученг със същия брой точки.

Отборът на Чонкинг пък се измъкна от зоната на изпадащите благодарение на равенството и сега е на 14-о място с 24 точки.

Гостите от Северен Китай откриха резултата в 40-ата минута от дузпа, реализирана от бразилския нападател Жозе Фильо Дуарте. Три минути след началото на второто полувреме обаче с мощен шут при скоростна атака Мартин Камбуров намери мрежата, а само след още две замбийският му партньор в атаката Джеймс Каманга обърна развоя на мача за 2:1. Две минути преди края обаче Ван Кай от състава на Чонкинг направи 2:2.

ОБЗОР: Десподов вдъхнови ПАОК за частичен обрат в Лига Европа (ВИДЕО)