2. - Българи в чужбина
  3. Бибишков и Мечо бележат в българското дерби в Израел

Бибишков и Мечо бележат в българското дерби в Израел

Ашдод и Апоел (Рамат Ган) завърши при резултат 2:2, Макриев игра за своите, а Топчо не се появи в тима от Рамат Ган

Българското дерби в шампионата на Израел между тимовете на Ашдод и Апоел (Рамат Ган) завърши без победител - 2:2. Двата гола за гостите бяха дело на Димитър Телкийски и Крум Бибишков, а за Ашдод титуляр излезе Димитър Макриев, но той нямаше шанс да вкара гол в тази среща. Елин Топузаков пък не влезе в игра за гостите.

Мечо Телкийски откри резултата в мача още в 10-ата минута, но домакините успяха да обърнат нещата в своя полза с голове на Моше Охайон в 58-ата и 73-ата минута. След това обаче на терена за Апоел се появи Крум Бибишков и именно той успя да донесе точката на своя тим с попадение в 83-ата минута.

Това равенство обаче не бе от особена полза за тима от Рамат Ган, който остава на последната позиция в класирането с едва 2 точки в актива си. Ашдод пък е на 9-ото място със 17 точки.

ОБЗОР: Десподов вдъхнови ПАОК за частичен обрат в Лига Европа (ВИДЕО)