2. - "А" група
  3. Литекс громи 4:0 Свиленград

Литекс громи 4:0 Свиленград

Литекс отнесе с 4:0 втородивизионния Свиленград в последната контрола от зимната подговка. Пред 500 зрители на стадион "Колодрума"в южния град ловчанлии имаха тотално превъзходство, като можеха да спечелят с далеч по-убедителен резултат. Момчил Цветанов откри резултата в 47-ата минута. Последваха голове на Крум Бибишков в 55-ата, Дока в 59-ата и Александър Цветков в 72-ата.

Домакините от Свиленград на моменти играха доста грубо, от което пострадаха Момчил Цветанов и Диего. Първият дори бе заменен принудително.

Последните десет минути в игра се появи Уилфред Нифлор. Това е първи мач за френския нападател от месеци. Нифлор пропусна досегашните контропли в Дубай и Турция, тъй като се възстановяваше от контузия.

На загрявката преди мача болки в крака почувства Том, заради което Станимир Стоилов му даде почивка. На мястото на бразилеца започна Момчил Цветанов.

Статистика

Свиленград - Литекс 0:4

Градски стадион, 500 зрители

Свиленград: 1. Николов, 3. Нейчев, 14. Скерлев, 4. Младенов, 13. Везалов, 19. Андонов, 8. Юсеинов, 24. Дяков, 11. Сталев, 6. Реджеб, 21. Христов (Петев, Матев, Стоянов, Бояджиев, Бахчеванов, Татьозов, Христо Димитров, Вангелов)

Треньор: Стамен Белчев

Литекс: 1. Голубович, 2. Барт, 22. Николов, 23. Занев, 16. Манолев, 24. Шандор, 25. Кишишев, 27. Цветанов, 32. Попов, 15. Мадурейра, 18. Бибишков (Голубович, Венков, Ивайло Петков, Сандриньо, Страхил Попов, Цветков, Бенгюзов, Диего, Панов, Нифлор)

Треньор: Станимир Стоилов

Голмайстори: 0:1 Цветанов (47), 0:2 Бибишков (55), 0:3 Дока (59), 0:4 Цветков (72)

Жълти картони: Дяков (43), Бибишков (44), Юсеинов (65)

Главен съдия: Павлин Тютюнджиян