2. Втора лига
  3. Светослав Валериев класира Ботев (Враца) за 2-ия кръг на турнира за Купата на България

Врачани бият като домакини Спартак (Варна) с 2:0

Отборът на Ботев (Враца) победи Спартак (Варна) с 2:0 в среща от първия кръг на турнира за Купата на България, предаде кореспондент на Novsport.com. Домакините превъзхождаха своя съперник през целия мач и два гола са най-малкото, с което си тръгна юношеският състав на „соколите”. Близо 1000 привърженици на Ботев пък бяха дошли на стадион „Христо Ботев”, за да наблюдават своите любимци.

Автор на двете попадения бе офанзивният халф Светослав Валериев, който се разписа в средата на първото полувреме и в края на двубоя. Играчите на Сашо Ангелов дори можеха да направят резултата класически, но в 30-ата минута капитанът Емануил Борисов пропусна 11-метров наказателен удар. Румен Рангелов също пропусна няколко отлични положения, а на два пъти и гредите помогнаха на вратаря на гостите.

След тази победа, Ботев се класира за 1/16-финалите на турнира за първи път от над 10 години.

Чиликов иска двама нови в Дунав

Треньорът държи да се гради отбор за следващата година

Беласица скочи срещу съдия

Втородивизионният Беласица Петрич излезе с официална позиция относно съдията Валентин Железов, който ръководи мача им с Несебър, завършил 0:0

Добруджа победи с 1:0 Локо ГО преди сблъсъка с ЦСКА