2. Втора лига
  3. Монтана надви с 2:1 Витоша (Бистрица)

Монтана надви с 2:1 Витоша (Бистрица)

Петър Атанасов изригна с 5 гола в пиринския балкан

Отборът на Монтана си тръгна с победа от 20-дневния лагер в Банско. В последната си контролна среща в пиринския балкан монтанци се наложиха с 2:1 над Витоша (Бистрица). И двата гола за успеха вкара Петър Атанасов, който заедно с вратаря Христо Иванов и централния защитник Тихомир Трифонов-Херо игра без смяна.

В 20-aта минута Атанас Илиев изпусна да се разпише от изгодна позиция, като изпрати топката в аут. Това направи в 36-ата минута Атанасов, прехвърляйки неразчетено излизане напред на вратаря на столичани.

Веднага след почивката отново той можеше да покачи. В средата на второто полувреме от съмнително положение за засада и последвало продължително разбъркване в наказателното поле на монтанци се стигна до изравнителен гол. Секунди преди края на редовното време юношата на Монтана Александър Веселинов бе спънат в пеналта на Витоша и Петър Атанасов донесе победата на отбора си вкарвайки отсъдената дузпа.

Монтана: Христо Иванов, Гийермс да Соуса-Шоко (45-Марио Иванов), Иван Михов (45-Антон Полюткин), Раиф Мурадов (60-Денис Пидев), Тихомир Трифонов, Георги Коруджиев (60-Иван Иванов), Даниел Генов (60-Алекс Асенов), Маркос Маркиньос (45-Костадин Дяков), Атанас Илиев (60-Александър Веселинов), Сергей Георгиев (45-Фернандо да Силва), Петър Атанасов.

Нападателят на Монтана Петър Атанасовсе отпуши по време на лагера на отбора в Банско. 25-годишният футболист вкара 5 гола в изиграните от монтанци в пиринския балкан пет контролни срещи. Справката с резултатите показва, че Атанасов не се е разписвал единствено при загубата с 0:1 от Пирин (Благоевград). По два гола в тези проверки реализираха Атанас Илиев и привлеченият от ДЮШ на клуба таран Александър Веселинов. С по едно попадение в контролите в Югозападна България се отчетоха новите попълнения в лятната селекция на Монтана Даниел Генов и Николай Чипев.

3 1 1  11-4
Голмайстори: 5 гола-Петър Атанасов; 2 гола-Александър Веселинов, Атанас Илиев; 1 гол-Даниел Генов, Николай Чипев.