2. Втора лига
  3. Локо (Сф) откри годината с победа срещу Пирин (Разлог)

Локо (Сф) откри годината с победа срещу Пирин (Разлог)

Антонио Павлов вкара за 1:0, Том дебютира за "железничарите"

Локомотив (София) постигна първа победа през зимата на 2013-а година, като във втората си контрола победи Пирин (Разлог) с 1:0. Единственото попадение вкара Антонио Павлов в средата на първата част. Двамата треньори пуснаха всички налични футболисти, като през втората част неофициален дебют за железничарите направи новото попълнение Том.

Локомотив логично стигна до гол след активното начало на мача. След два пропуска, в 27-ата минута Антонио Павлов откри резултата след пробив и пас на десния бек Мартин Димитров. До края на частта Павлов отново на два пъти, Борносузов и Димитър Телкийски се разминаха с втори гол във вратата на Атанас Аршинков.

В началото на второто полувреме отборът от "Б" група започна по-активно, като на два пъти напрежение пред вратаря на Локомотив Божидар Митрев създаде Тодор Чаворски. Младият нападател в първия случай се забави да шутира, а след това свали към навлизащия Георги Фикийн, чийто удар обаче беше отразен. B 70-ата минута Шумантов от разложкия тим можеше да вкара, но ударът му от фаул се отби в горната греда.

Локомотив (Сф) - Пирин (Разлог) 1:0
1:0 Павлов (27)

Локо (СФ): Валентин Галев, Костадин Велков, Пенев, Мартин Димитров, Румен Трифонов, Димитър Телкийски, Марчо Дафчев,Светослав Петров, Даниел Пеев, Атанас Борносузов, Антонио Павлов
(второ полувреме: Божидар Митрев, Николай Николов, Александър Дюлгеров, Ивелин Янев, Евертон Джилио Том, Кристиян Добрев, Искрен Писаров, Даниел Гаджев, Александър Манолов, Крум Бибишков, Бранимир Костадинов)

Пирин (Разлог): Аршинков, Стоянов, Методиев, Руйчев, Илиев, Раданов, Васил Гуджев, Ласков, Делянин, Балакчиев, Хаджиниколов (Аргилашки, Наков, Тунтев, Фикийн, Шумантов, Богоев, Варсанов, Чаворски, Димитров, Христов)