2. Втора лига
  3. Калиакра загуби първи точки у дома

Калиакра загуби първи точки у дома

Калиакра направи нулево реми със Спартак Пловдив и пропусна възможността да се доближи само на 2 точки от лидера във временното класиране на Източната Б група Несебър, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Калиакра направи нулево реми със Спартак Пловдив и пропусна възможността да се доближи само на 2 точки от лидера във временното класиране на Източната Б група Несебър, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Възпитаниците на Филип Филипов владееха инициативата през целия мач, но затворената и добре организирана игра на гостите не позволи на каварненци да вкарат гол. Първата добра възможност бе в 14-та минута, когато  Георги Кичуков стреля на сантиметри край вратата. Детелин Димитров изпълни много добре пряк свободен удар в 23-ата минута, но топката облиза напречната греда.

След почивката футболистите на Калиакра продължиха да атакуват, но така и не успяваха да излязат на стрелкова позиция. За сметка на това в 72-та минута, при една от редките контраатаки Емил Аргиров бе изведен сам срещу Радомиров, но нападателят би в аут.

Домакините отговориха още в следващата минута, когато Гриша Иванов стреля много опасно от границата на пеналта, но топката отново мина на сантиметри край гредата. До края на срещата футболистите на пловдивския тим използваха всяка възможност да лежат по терена и успяха да убият темпото на играта.

Най-чистата възможност за каварненци беше в 88-та минута, когато Гриша Иванов от няколко метра стреля в тялото на вратаря. Така за пореден път пловдивския Спартак се оказа непреодолимо препятствие за Калиакра. Отборът на Филип Филипов продължава да заема трето място в класирането с 24 точки, на 4 от водача Несебър.

Чиликов иска двама нови в Дунав

Треньорът държи да се гради отбор за следващата година

Беласица скочи срещу съдия

Втородивизионният Беласица Петрич излезе с официална позиция относно съдията Валентин Железов, който ръководи мача им с Несебър, завършил 0:0

Добруджа победи с 1:0 Локо ГО преди сблъсъка с ЦСКА