2. Втора лига
  3. Калиакра с първа победа в Добрич - 2:0 над Добруджа

Калиакра с първа победа в Добрич - 2:0 над Добруджа

Калиакра победи като гост отбора на Добруджа с 2:0 и се доближи още до челото на класирането на Източната Б група, предаде кореспондентът на Novsport.com. в Добрич.

Каварненци бяха по-активния тим и създадоха повече голови опасности.

Още в 16-та минута Гриша Иванов бе изведен на чиста позиция, но от десетина метра стреля в тялото на вратаря на Добруджа Христо Николов. Малко по-късно Детелин Димитров навърза няколко бранители в жълто, изведе Иван Караджов, който се разписа във вратата на домакините, но нападателят бе в положение на засада.

В 35-та минута Караджов отново остана само срещу Николов, но вратарят на Добруджа излезе и с шпагат изчисти в тъч. След почивката гостите продължиха да търсят гола, като Садула бе много близо до откриване на резултата, но топката му бе изчистена от бранителя Младен Димитров, секунда преди да нанесе удар.

Все пак в 73-та минута Иван Караджов разпечата вратата на Добруджа. Георги Станев му свали топката, и Караджов с удар по тревата направи 0:1. При гола обаче нападателят получи контузия и бе заменен. Добруджанци се опитаха да стигнат до изравняване, но така и не успяха да застрашат опасно вратаря на Калиакра Николай Радомиров.

За сметка на това при поредната контраатака левият бранител на Калиакра Детелин Димитров навлезе в пеналта и от малък ъгъл с техничен удар озакони победата на Калиакра. Каварненци вече имат 23 точки и изпревариха варненския Спартак, като вече са трети в класирането.

Чиликов иска двама нови в Дунав

Треньорът държи да се гради отбор за следващата година

Беласица скочи срещу съдия

Втородивизионният Беласица Петрич излезе с официална позиция относно съдията Валентин Железов, който ръководи мача им с Несебър, завършил 0:0

Добруджа победи с 1:0 Локо ГО преди сблъсъка с ЦСКА