2. Втора лига
  3. Калиакра надигра Спартак (Варна) в морското дерби

Калиакра надигра Спартак (Варна) в морското дерби

Каварненци победиха с 2:0 в първия мач от пролетния дял на Източната "Б" група

Калиакра победи Спартак (Варна) с 2:0 в първия пролетен кръг на Източната "Б" група. Тимът от Каварна надигра по всички показатели съперника си в морското дерби, докато нападателите на домакините се надпреварваха да пропускат. Преди почивката с гола се разминаха Иван Петков и Четин Садула от чисти позиции на два пъти.

Резултатът откри Иван Петков в 36-ата минута на срещата. Той овладя топката, след като бранител от Варна игра с ръка в наказателното поле на Спартак, но съдията не спря играта.

В 50-ата минута Георги Станчев от Калиакра беше спрян по непозволен начин. Зад топката застана Георги Кючуков и подаде на Станчев, който от 1 метър прониза вратата на Спартак.

Не беше изтекла и минута, след като влезе в игра, резервата на гостите Кристиян Щерев изнесе на върха атаката на спартаковци, но каварненският страж Радомиров улови удара му.

Това беше и най-чистото положение, което успяха да сътворят спартаковци за 93 минути игра.

Петър Колев е новият треньор на Марек

Колев заменя на поста Анатоли Нанков

Чиликов иска двама нови в Дунав

Треньорът държи да се гради отбор за следващата година

Беласица скочи срещу съдия

Втородивизионният Беласица Петрич излезе с официална позиция относно съдията Валентин Железов, който ръководи мача им с Несебър, завършил 0:0

Добруджа победи с 1:0 Локо ГО преди сблъсъка с ЦСКА