2. - ЦСКА
  3. Юношите на ЦСКА започнаха сезона с 10:0, чакат Левски

Юношите на ЦСКА започнаха сезона с 10:0, чакат Левски

Мартин Смоленски наниза 4 срещу Верея на Панчарево

ЦСКА U19 победи Верея с 10:0 в първия мач от сезона в Елитната група, който се игра на базата в Панчарево, съобщи официалният сайт на „червените“.

„Армейците“ поведоха още в третата минута, когато Росен Петров се разписа след подаване отляво на Симеон Чатов.

След гола всички момчета отидоха да поздравят своя съотборник Иван Иванов, който се възстановява от контузия.

В 13-та минута Чатов нахлу в наказателното поле и беше спънат от вратаря на Верея, а съдията отсъди дузпа. Асен Дончев я реализира за 2:0. Третото попадения отбеляза Мартин Смоленски, след като прехвърли вратаря по ефектен начин в 24-та минута.

В 35-ата капитанът Йоан Бауренски центрира отдясно, а Дончев с глава направи 4:0.

На старта на втората част Калоян Симеонов вкара дебютното си попадение с червения екип за 5:0.

После паднаха нови бързи два гола - Смоленски реализира с глава, а Росен Петров вкара с красиво воле.

В 72-та Смоленски оформи хеттрика си, а в 76-та се разписа за четвърти път. Калоян Симеонов оформи крайното 10:0 в 80-ата минута.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Левски в дербито, което ще се играе на 14 август (сряда) от 18:00 часа.

Стартов състав на ЦСКА U19: Илия Шаламанов (в), Александър Александров, Християн Петров, Йоан Бауренски (к), Симеон Чатов, Христо Панчев, Емил Ценов, Даниел Иванов, Мартин Смоленски, Асен Дончев, Росен Петров;

Резерви: Константин Касабоков (в), Мартин Аврамов, Калоян Симеонов, Калоян Стоилов, Марк-Емилио Папазов, Кристиян Атанасов, Огнян Николов;

Треньори: Даниел Моралес, Ивайло Иванов, Костадин Джоргов.