2. - ЦСКА
  3. ЦСКА загуби и от Аустрия (Кернтен) - 0:1

ЦСКА загуби и от Аустрия (Кернтен) - 0:1

Преди броени минути "армейците" загубиха с 0:1 от Аустрия (Кернтен) след гол още в 3-ата минута на Мариус Пинк.

ЦСКА загуби и втората си конттрола в предсезонната подготовка. Преди броени минути "армейците" загубиха с 0:1 от Аустрия (Кернтен) след гол още в 3-ата минута на Мариус Пинк. Преди два дни тимът от Борисовата градина претърпя поражение с 1:3 от словашкия Жилина.

Подобно на предишния мач, възпитаниците на Любослав Пенев бяха разсеяни в началото и позволиха на противника да отбележи ранен гол. През второто полувреме ексшампиона на България игра по-добре, но пропуски в края на мача го лишиха поне от равен. Като цяло след това двубоят бе равностоен, като на няколко пъти Спас Делев не можа да стигне на стрелкова позиция след добри флангови атаки на Зехиров и Аривас. Малко преди края на полувремето Аустрия имаше шанс да поведе с 2:0, но удар Модо Яне с глава се отби в страничния стълб на българската врата. В 43-ата минута терена напусна контузен Светльо Петров, който бе заменен от Морозс.

През втората част Пенев замени всичките 11 титуляри и пусна на терена изцяло обновен отбор. Любопитното бе, че срещата се ръководеше от жена – международния арбитър г-жа Шет. Веднага след почивката тя показа различен критерий, като за опасно влизане срещу Руи Мигел не показа картон, а малко по-късно декорира в жълто Морозс за по-безобиден фаул. В 54-ата минута Нуху пропусна да удвои преднината на австрийците, като не можа да засече топката във вратата от непосредствена близост. Веднага след това влезлият като резерва Павел Ковачев бе принуден да напусне терена с контузия, а в игра се върна Коста Янев.

Постепенно червените овладяха средата на терена и започнаха да редуват непрестанни атаки към вратата на съперника, който отпадна физически предвид на малкото смени, които извърши наставникът им Шинкелс. 15 минути преди края на мача Руи Мигел бе съборен в пеналта, но г-жа Шет си замълча. В 82-ата минута Саидходжа имаше шанс да вкара, но ударът му бе блокиран, а Муши пропиля и най-чистото положение за ЦСКА в 86-ата минута, когато остана сам срещу вратаря и вместо да стреля предпочете да подава към Мигел, а голът на португалеца бе отменен поради засада.

В последните минути всички в червено бяха пред вратата на съперника, но така и не се намери кой да нанесе решителния удар.

ЦСКА - АУСТРИЯ (КЕРНТЕН) 0-1
0-1 Пинк 3'

ЦСКА: Здравко Чавдаров, Александър Бранеков, Костадин Стоянов, Йордан Тодоров, Йордан Минев, Светослав Петров, Коста Янев, Иван Стоянов, Атанас Зехиров,Хосе Арибас и Спас Делев. (Иван Караджов, Павел Ковачев, Кирил Котев, Павел Виданов, Камано, Ели Маркес, Давид Силва, Сан Еметерио, Руи Мигел, Виктор Морозс, Дормушали Саидходжа).

Аустрия (Кернтен): Вебер, Пущай, Правда, Живни, Шембри, Да Силва, Кауфман, Хинум, Бланшард, Яне, Пинк (Салваторе, Граман, Ридс, Нуху, Бутичи)