2. - ЦСКА
  3. ЦСКА стана шампион при децата, родени 1995 година

ЦСКА стана шампион при децата, родени 1995 година

На финала „червените” надвиха Чавдар (Етрополе) с 2:1

Децата на ЦСКА, набор ’95, станаха републикански шампиони, след като на финала победиха тима на Чавдар (Етрополе) с 2:1. Срещата се игра на стадион „Христо Ботев” във Враца при отлична за футбол атмосфера, създадена от над 500 зрители. Феновете от Етрополе дори бяха донесли тъпани, с които да подкрепят децата на Чавдар.

Момчетата на Ангел Калбуров поведоха с 2:0 още до 16-ата минута с две попадения на нападателя Павел Янев. В 27-ата минута Анжело Йорданов върна едно попадение за Чавдар и намали на 1:2, но силите на тима от Етрополе не стигнаха за повече и резултатът остана непроменен.

Десет минути преди края на срещата Божидар Чорбаджийски получи директен червен картон, след като удари противников футболист с лакът, и така ЦСКА доигра мача с човек по-малко. Въпреки това „армейците” не допуснаха изравняване и триумфираха със златните медали.

Утре, отново на стадион „Христо Ботев” във Враца, е и финалът за юноши-старша възраст. На него един срещу друг излизат отборите на Видима-Раковски и отново на Чавдар (Етрополе).