2. - ЦСКА
  3. ЦСКА разпиля Спортист със 7:2

ЦСКА разпиля Спортист със 7:2

Двата различни отбора на „червените” разбиха тима от Своге

Отборът на ЦСКА разгроми този на Спортист (Своге) със 7:2 в контролна среща, играна на спортния комплекс „Царско село”.

Наставникът на столичани Гьоре Йовановски използва две различни единайсеторки във всяко полувреме на двубоя, като в двете части неговите възпитаници вкараха получиха по едно попадение в своята врата, но отбелязаха общо седем в противниковата.

Титуляри в мача започнаха:

Мболи, Василев, Кикарин, Еспозито, Янев, Галчев, Манчев, Делев, Д. Илиев, Трекаричи и Тибони, а на почивката и малко след нея в игра се появиха Стойчев, Саидходжа, Костадинов, Маликатов, Хаджидимитров, Вл. Иванов, Грънчов, Г. Василев, Радулович, Тодоров;

Изненадващо ЦСКА се озова в ролята на догонващ още в 6-ата минута, когато Георги Семерджиев откри за Спортист след грешка на Марко Еспозито.

Само 10 минути по-късно обаче защита на Спортист на свой ред сгреши и Трекаричи се възползва, възстановявайки равенството. Броени секунди след това Спас Делев даде преднина на ЦСКА с красив удар извън наказателното поле.

След като взеха гол аванс футболистите на ЦСКА взеха инициативата. Последваха два гола на Димитър Илиев, а до края се разписаха още Радулович, Саидходжа и Василев. Маликатов също се отчете с попадение, но то бе в собствената му врата.