2. - ЦСКА
  3. ЦСКА би Ботев (Пд) в продължението

ЦСКА би Ботев (Пд) в продължението

19-годишните "армейци" със сладък успех в Коматево

ЦСКА U19 победи Ботев (Пловдив) с 1:0 в мач от осмия кръг на Елитната група, който се игра във Футболен комплекс "Ботев 1912".

През първото полувреме и двата тима имаха шансове за гол, но след добрите намеси на двамата вратари до такъв не се стигна. В 39-та минута Никола Борисов реализира с глава след центриране от фаул, но попадението беше отменено заради засада.

Армейците, водени от Ивайло Станев, пропуснаха отлични възможности да открият резултата и през втората част. Пет минути преди края Митко Митков затрудни максимално вратаря на Ботев след страхотно изпълнен пряк свободен удар, но стражът спаси.

Победното попадение падна в добавеното време на мача. Никола Борисов стреля по земя от дистанция отляво, а вратарят на Ботев изби топката в краката на Любослав Златков, който се разписа за 1:0.

В следващия кръг тимът ни е домакин на Сливен 2000. Двубоят ще се играе на 3 (сряда) октомври от 15:30 часа.

Стартов състав: Борис Груев (в), Джулио Чарлов, Никола Борисов, Валентин Антов (к), Адриан Гиргинов, Йоан Бауренски, Жулиан Манолов, Митко Митков, Андрей Йорданов, Асен Дончев, Борислав Будинов

Резерви: Кристиян Сотиров (в), Милен Манчев, Христо Панчев, Александър Иванов, Александър Александров, Огнян Николов, Любослав Златков

Старши треньор: Ивайло Станев

ЦСКА: Билетите за Вечното дерби в продажба от утре