2. - ЦСКА
  3. ЦСКА без допуснат гол вече 465 минути

ЦСКА без допуснат гол вече 465 минути

Последният, който отбеляза на Черниаускас бе Младенов от Етър при победата на "армейците" с 3:1

Най-сериозният повод за оптимизъм в ЦСКА преди решаващите двубои с Ботев (Пловдив) и Левски е непробиваемата защита на отбора. След като Любо Пенев започна престоя си на „Армията“ с 5 поредни мача, в които отборът му неизменно допускаше поне по един гол, сега тимът вече повече от 5 срещи запазва мрежата си суха.

Най-впечатля-ващо изглежда, че сред тези срещи са и две гостувания на основния съперник Лудогорец, който в продължение на 180 минути в Разград не можа да вкара на Витаутас Черняускас и компания.

ЦСКА вече няма допуснат гол точно в 465 минути на терена. Последният играч, който се разписа срещу „червените“, беше Даниел Младенов, който вкара за Етър в 75-ата минута при загубата на „болярите“ във Велико Търново с 1:3.

Оттогава защитата на ЦСКА не се е пропуквала нито за момент, а съперниците все пак са били Берое (2 пъти), Черно море и Лудогорец (2 пъти). В мачовете от Топ 6 тимът на Любо Пенев засега бие център единствено в случаите, когато дава старт на играта в едно от двете полувремена.

Стабилизирането на защитата донякъде съвпадна с налагането в отбора на Нуно Томаш като централен защитник за сметка на Божидар Чорбаджийски. Португалецът, до-шъл под наем от Бе-ленензес, съвсем не е перфектният бранител, но той е доста грамотен тактически и не поема никакви рискове, като играта му е напълно изчистена. С неговото спокойствие и опита и лидерските качества на Николай Бодуров, в ЦСКА може да са спокойни и преди тежките мачове, които идват.

ЦСКА: Билетите за Вечното дерби в продажба от утре