2. - ЦСКА
  3. СНИМКИ: Левски удари ЦСКА с 2:0 при децата

СНИМКИ: Левски удари ЦСКА с 2:0 при децата

Децата на Левски, родени 1996 година, надвиха вечния съперник ЦСКА с 2:0 на помощното игрище на стадион "Георги Аспарухов" в мач от 28-ия кръг на градското първенство при възрастова група - Деца "А"

Децата на Левски, родени 1996 година, надвиха вечния съперник ЦСКА с 2:0 на помощното игрище на стадион "Георги Аспарухов" в мач от 28-ия кръг на градското първенство при възрастова група - Деца "А".

"Сините", които са еднолични лидери в шампионата без загуба, заслужено стигнаха до поредните си 3 точки, а в герой за отбора се превърна Кристиан Петков. Седмицата на Левски отбеляза и двата гола с глава през втората част. Близо 250 зрители наблюдаваха срещаща, а капитанът на домакините Антонио Вутов се отличи с техничните отигравания с левия крак.

Десетката на Левски пропусна дори на два пъти да открие резултата още преди почивката. "Червените" пропуснаха още в първите минути да открият, но след това инициативата бе поета изцяло от домакините, които до почивката пропуснаха три чисти положения за гол.

През второто полувреме "сините" постигнаха своето, а слънчевото време си оказа влияние и децата, видимо изморени, намалиха оборотите. Пропукали се веднъж, децата на ЦСКА не успяха да се върнат в мача, а впоследствие получиха и втори гол, който реши всичко в срещата. Интересното е, че през първия полусезон Левски отново спечели с 2:0 при гостуването си на своите връстници от "Българска армия".

По този начин момчетата на Тони Джаферски постигнаха 22-а победа от 24 мача и продължават да нямат поражение през сезона, като вече имат внушителната голова разлика от 139:7 с актив от 68 точки. Младите "армейци" пък останаха но второто място с 58 точки, след като записаха четвърта загуба през сезона, също от 24 срещи.
ЦСКА: Билетите за Вечното дерби в продажба от утре