2. - ЦСКА
  3. Панку е блестящ и като вратар

Панку е блестящ и като вратар

Звучи почти сензационно, но Даниел Панку е и отличен вратар. Румънецът дори има възможност да покаже качествата си в един от най-драматичните мачове в Турция в последните години. На 17 април 2005 г. Бешикташ на Панку побеждава инфарктно Фенербахче с 4:3 като гост на „Шюкрю Сарачоглу". Румънският нападател остава резерва, но в 75-ата минута влиза на терена на мястото на Тюмер Метин.

Пет минути пo-късно вратарят на „черните орли" Оскар Кордоба прави нарушение за дузпа, при което получава жълт картон, но заради енергичните му протести е изгонен и тогава Панку, който се преборва за тази отговорност с двама свои съотборници, застава на вратата. Нападателят реагира отлично при дузпата на Алекс, като уцелва посоката на удара и докосва топката, но тя влиза неспасяемо в ъгъла за 3:3.

В оставащите 19 минути (мачът е с рекордните 9 минути продължение) Даниел Панку прави три решаващи спасявания, които са определени от турските журналисти като „феноменални". В 92-ра-та минута Корай Авджъ вкарва за 4:3 в лудия и незабравим мач за „орлите".

„Започнах да тренирам като вратар на 9 години и нямам проблеми с рефлексите. Пробвал съм се на вратата, но само на тренировки и в контроли. Знаех какво да направя при дузпата, защото съотборникът ми Роналдо Гуяро ми каза в кой ъгъл стреля Алекс", заявява скромно пред турските журналисти Панку, който след двубоя е провъзгласен за „пантера" и е понесен на ръце от феновете на Бешикташ.