2. - ЦСКА
  3. Митков: Тази загуба трябва да ни мотивира

Митков: Тази загуба трябва да ни мотивира

19-годишният футболист влезе след почивката, но негов страхотен удар беше спасен от Шевченко

Талантливият нападател на ЦСКА Митко Митков беше крайно разочарован от отпадането на тима от Лига Европа. Младокът направи дебют в евротурнирите при поражението с 0:1 от Зоря (Луганск). 19-годишният футболист влезе след почивката, но негов страхотен удар беше спасен от Шевченко.

"Разочарованието е огромно. Очаквахме да вземем победата. Видяхте, че не ни дадоха дузпа, след това дойде червеният картон и стана много трудно. Очаквахме да победим. Имахме такава нагласа. На полувремето ми казаха да загрявам по-бързо. Притесних се малко в началото, но след първите две-три отигравания се успокоих. Удобно ми е да играя на тази позиция, няма проблем, че съм влязъл на мястото на Евандро.

Тръпката е по-голяма, по-бързо се играе в Европа, но нямам такъв опит, за да определя каква е разликата. Пред треньора всички се трудим, той решава кой да играе. Не вярвам, че ще са позитивни нещата в съблекалнята, след като сме загубили. Колективът е добър, след тази загуба трябва да се мотивираме още повече и да станем шампиони", коментира Митков след мача пред BTV.