2. - ЦСКА
  3. Килиан Шеридан се отпуши в САЩ

Килиан Шеридан се отпуши в САЩ

Шотландецът вкара първия си гол за резервите на Сиатъл Саундърс, където е на проби

Шотландският нападател на ЦСКА Килиан Шеридан започна по възможно най-добрия начин своя пробен период в американския клуб от Медйджър Лийг Сокър Сиатъл Саундърс. За резервите на Сиатъл Шеридан успя да се разпише още в дебюта си и хвана окото на ръководителите на тима.

Дублиращият тим на Сиатъл постигна победа с 2:0 срещу резервите на Ванкувър, а стрелецът на „армейците” се нуждаеше от едва 7 минути, за да вкара топката в мрежата на противника. Шеридан започна много силно мача и създаде първата опасност за своите като центрира остро във 2-та минута, но Естрада пропусна. 5 минутки по-късно Монтано напредна добре отляво и Шеридан засече с крак за 1:0. Левеск покачи на 2:0 с глава отблизо в 26-та минута. Резултатът се запази такъв до края на двубоя.

Килиан Шеридан изигра 45 минути за Саундърс и беше заменен от друг играч на проби – Майрън Самуел. Отборът на Сиатъл изпробва множество играчи, от които ще подбере най-класните за нови попълнения. Засега Шеридан получава най-висока оценка от босовете на американците и има голяма вероятност да получи предложение за контракт.

„Шеридан беше малко уморен от дългия полет, но видяхме някои от нещата, които умее. Той е добър пред наказателното поле. Нарочно го пуснахме само за 45 минути, за да остане свеж за следващите мачове, където ще преценим качествата му по-добре. Не можем да решим дали го взимаме само след една тренировка и едно полувреме игра, но е хубаво, че той се разбира с играчите и игра добре в мача срещу Ванкувър”, каза техническия директор на Сиатъл Крис Хендерсън след мача.