3. Зверев с победа №50 през сезона

Зверев с победа №50 през сезона

Германецът продължава напред в Синсинати

Германецът Александър Зверев започна успешно рейда си на турнира от сериите Мастърс в Синсинати, след като отстрани бившия член на топ 10 в ранглистата на АТР Карен Хачанов с 6:3, 6:2. Мачът беше прекъснат за около 10-ина минути във втория сет, но това не повлия пи никакъв начин на ритъма на Зверев.

Също така той регистрира 50-а победа от началото на сезона и се прицели във втора титла от Тура. 27-годишният Зверев направи отлична игра от началната линия, вкара 16 уинъра срещу 9 за противника сиу за да спечели за пети път в седем мача срещу руския си съперник.

"Чувствах се добре на тренировките преди мача, чувствах се добре и на корта днес. Не мога да кажа същото за турнира в Канада, просто не бях на себе си тогава, дори и да спечелих няколко срещи. . Надявам се формата ми да става все по-добра и да мога да играя добър тенис", започна германецът пред журналистите.
"Мачът днес не беше лесен, защото ние сме много сходни играчи. И двамата сме високи, разчитаме да ни върви играта от основната линия. И съм щастлив, че с мене се случи по-добре".

Зверев, който вдигна купата на този турнир през 2021-а година, в третия кръг ще срещне Макс Пърсел от Австралия или Пабло Кареньо Буста (Испания). И след като днес стана първият тенисист през годината, който има 50 победи на сметката си, след 2017, 2018, 2021 и 2023-а година.

В първия сет той направи един пробив при 4:2 и комфортно взе частта. Вторият сет започна с размяна на пробиви, но Зверев спечели подаването си за 2:0 и след това дръпна с 3:1. Нов пробив при първата възможност за 5:2 му реши мача.

В друга ранна среща от днес, противопоставила двама италианци, Флавио Коболи се възползва от контузията на Лучано Дардери и го победи със 7:6 (4), 3:1. По-късно днес в друга среща от втория кръг, за момента с начало 20.45 часа, българската звезда Григор Димитров ще спори на корта с Фабиан Марожан (Унгария).

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио