3. Зверев е полуфиналист на "Ролан Гарос"(ВИДЕО)

Зверев е полуфиналист на "Ролан Гарос"(ВИДЕО)

След страхотен сблъсък с Карлос Алкарас

Поставеният под номер 3 в схемата Александър Зверев се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. 25-годишният германец победи испанския талант Карлос Алкарас в спиращ дъха мач след 6:4, 6:4, 4:6 и 7:6 (7) за 3:21 часа игра. В първия сет Зверев стигна до пробив в петия гейм и по-категоричен начин поведе в резултата след 6:4. Германецът започна колебливо втората част и отрази възможност за пробив на Алкарас в четвъртия гейм, но след това взе подаването на съперника си за 4:3 и отново ликува с 6:4. Поставеният под номер 6 испанец взе третия сет също с 6:4. 19-годишният талант стигна до брейк на 15 при 5:4 в своя полза, с което намали на 1:2 сета. Четвъртата част бе най-драматична и предложи куп майсторски изпълнения. Зверев стигна до пробив в своя полза при 5:4 и подаваше за мача. Карлос Алкарас не се стресна и веднага изравни за 5:5. Двамата бяха категорични след това и победителят трябваше да бъде определен в тайбрек. В него германецът показа здрави нерви, които в комбинация с големият му опит му донесоха крайната победа след 9:7. Алкарас имаше възможност за изравни резултата, но не успя да се възползва при 6:5 и така да опита да стигне до първи обрат в кариерата си, след 0:2 в турнир от Големия шлем. Зверев загуби на полуфиналите на турнира в Париж през миналата година. Най-доброто му класиране е финал на Откритото първенство на САЩ през 2020-а.

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио

Доминик Тийм спря с тениса

Бившият №3 в световната ранглиста и шампион от US Open 2020 Доминик Тийм изигра последния мач в професионалната си кариера

Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула