3. Яник Синер и Франсис Тиафо на финала в Синсинати

Яник Синер и Франсис Тиафо на финала в Синсинати

Водачът в световната ранглиста по тенис Яник Синер и представителят на домакините от САЩ Франсис Тиафо ще играят един срещу друг във финала на турнира "Мастърс 1000" в Синсинати.

В полуфиналите италианецът Синер се справи за малко над три часа игра с германеца Александър Зверев със 7:6(9), 5:7, 7:6(4).

Решителен за изхода на двубоя се оказа първият сет, който Синер успя да "открадне" в последния възможен момент. Италианецът губеше с 3:5 гейма, но успя да изравни с пробив за 5:5, а след това отрази и два сетбола в тайбрека, за да го спечели с 11:9 точки.

Шампионът за 2021 година Зверев изравни резултата в сетовете след късен пробив в края на втората част. В решителната трета и двамата тенисисти печелеха уверено подаванията си, а в тайбрека Синер поведе с 6:3 точки и от втория си мачбол затвори срещата.

В другия полуфинал Тиафо осъществи обрат срещу номер 15 в схемата Холфер Руне от Дания за крайното 4:6, 6:1, 7:6(4) за 2 часа и 11 минути игра.

Американецът и датчанинът си размениха по един, а в заключителния трети Руне поведе с 3:0 гейма. Подкрепян от публиката обаче Тиафо проби, за да намали на 4:5 гейма, а след това на свой сервис отрази и два мачбола, преди да изравни за 5:5.

В тайбрека Тиафо поведе с 6:3 точки и подобно на Синер от втория опит затвори мача.

За американеца това ще бъде първи финал на турнир от сериите "Мастърс 1000".

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИЕНА)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио