3. Янаки Милев спечели първа титла в кариерата си от турнирите от сериите "Фючърс" на ITF

С успеха българинът си осигури 15 точки за световната ранглиста и 2160 долара

Янаки Милев спечели първа титла в кариерата си от сериите "Фючърс" на ITF, след като стана шампион на турнира по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Българинът победи на финала поставения под номер 1 Шон Куенин (Франция) с 4:6, 6:2, 6:2 за 2:15 часа.

18-годишният Милев загуби първия сет, след като допусна пробив в десетия гейм. В следващите две части той доминираше, взе подаването на съперника си по два пъти и стигна до крайната победа. С успеха българинът си осигури 15 точки за световната ранглиста и 2160 долара.

Това беше трети мач в кариерата на Милев за титла от турнирите от сериите "Фючърс" на Световната федерация по тенис ITF, като преди днес той имаше два загубени финала на други турнири в Анталия.

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио