3. В МАДРИД: Гришо победи след два тайбрека (ВИДЕО)

В МАДРИД: Гришо победи след два тайбрека (ВИДЕО)

Той надви Грегоар Барер с 7:6; 7:6

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на Мастърс турнира в Мадрид, след като се справи с французина Грегоар Барер след 7:6(6), 7:6(2).

Българинът в третия кръг ще се изправи срещу победителя от двойката между Карлос Алкарас и Емил Руусувуори.

Българинът стартира мача със свой сервис и успя да неутрализира успешно опонента си и поведе в резултата. Барер също устоя на напора на Григор при неговото подаване, след което българинът пак взе превес. Впечатление правеше, че Гришо акцентираше главно с игра от основната линия и разпределяше форхендите си по двата диагонала спрямо съперника.

Мачът в испанската столица в хода на първия сет продължи с постоянна игра от двамата при техни сервиси и те си взимаха подаванията, но темпото на игра леко се повиши. В седмия гейм на първия сет се видяха леки неточности при играта на родния тенисист и резултатът стана 30:30. Две поредни точки обаче спомогнаха на Гришо да спечели подаването си за 4:3.

Без да влиза в разиграване Григор поведе за 6:5, подлагайки пак на напрежение Барер. Той изравни прати мачът в тайбрек. Там Гришо започна отлично с безапелационен сервис, след което направи минипробив. Григор поведе за 3:1, но след това сбърка при свой сервис от форхенд и минипробивът беше върнат. Със сечен бекхенд Гришо отново дръпна напред в резултата с минипробив, след като Барер нямаше възможност да върне качествено топката - 4:2. Гришо се провали при сервисите си и Барер върна минопробива, като дори покачи с още един.

Барер закъсна с форхенда си, но топката влезе в корта по обратния диагонал, след което Григор не успя да върне топката добре - сетбол за французина при сервис на Гришо. Димитров беше безпощаден и с отличен сервис изравни. С двойна грешка на Барер нашият тенисист успя да затвори сета - 7:6 (6).

Французинът стартира ударно втория сет и започна с гейм на свое подаване. След това Григор му отвърна също с качествени сервиси и дръпна на бързо с 30:0. С лек късмет българинът стигна до 40:15, но Барер "взе" топката рано и намали пасива си. С поредния си отличен сервис Григор затвори гейма, а следващият отново дойде категорично в полза на Барер.

Срещата продължи в сходно русло от първия сет и пак се стигна до тайбрек, където Гришо набързо стигна до два минипробива за 4:1. Димитров спечели и двете си подавания и стигна до пет мачбола и успя да спечели втория, за да затвори мача.

Григор Димитров научи евентуалните съперници на старта в Париж

Българинът трябва да защитава доста точки на Мастърса във френската столица

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара