3. Страхотен Мико Кузманов - победи световния №79

Страхотен Мико Кузманов - победи световния №79

Раду Албот склони глава пред нашия тенисист в Роан

Димитър Кузманов започна със страхотна победа участието си на турнира на твърда настилка в зала от сериите "Чалънджър" във френския град Роан.

Българският тенисист победи с 6:3, 6:4 №1 в схемата и №79 в световната ранглиста Раду Албот от Молдова. Срещата продължи 1 час и 57 минути.

Мико поведе с 3:0 в началото на първия сет, но Албот успя да върне пробива при 3:4. Кузманов проби отново за 5:3 и след това затвори сета на собствен сервис.

Българинът започна с пробив втората част, а след това направи още един за 5:2. При този резултат Мико сервира за спечелване на мача, но Албот успя да върне един пробив. При 5:4 Кузманов изпусна три мачбола, но при четвъртата си въможност затвори мача в своя полза.

За победата си Мико заработи 9 точки за световната ранглиста, а във втория кръг може да играе срещу друг българин – Адриан Андреев.

Андреев ще стартира утре срещу №260 в света Артур Фис от Франция. Александър Лазаров, който премина през квалификациите, ще играе в първия кръг срещу №2 в схемата и №132 в света Юго Гастон от Франция.

Кузманов и Андреев са записани като тандем в турнира на двойки. Там Александър Лазаров ще играe заедно с друг българин Радослав Шандаров. Александър Донски пък ще си партнира с Петрос Циципас.

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио