3. Страхотен Григор е на четвъртфинал в Париж (ВИДЕО)

Страхотен Григор е на четвъртфинал в Париж (ВИДЕО)

Българинът даде само 4 гейма на Бублик

За втори път в кариерата си Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Парижс награден фонд 5,8 милиона евро.

Най-добрият български тенисист разби с 6:2, 6:2 родения в Русия, но представляващ Казахстан тенисист Александър Бублик за малко над час игра на централния корт във френската столица.

Така той изравни баланса в сблъсъците със своя съперник до 3:3 успеха и очаква победителя от срещата между поставения под номер 11 Хуберт Хуркач (Полша) и Франсиско Черундоло (Аржентина).

С успеха си 32-годишният хасковлия заработи 136255 евро и 180 точки за световната ранглиста, в която заема 17-ото място.

Димитров започна много силно и поведе с 3:0 с два пробива.

Бублик намали до 2:3, но с нова серия от три поредни гейма Димитров взе категорично първия сет, в който допусна само една непредизвикана грешка срещу 7 на съперника.

Началото на втората част беше равностойно, но след това българинът взе пет поредни гейма, за да триумфира за трети път в шест мача срещу Бублик и да вземе реванш за загубата си в три сета от съперника в Марсилия през февруари.

Елизара Янева загуби драматично на полуфинал в Испания

Турнирът бе с награден фонд 15 000 долара

Де Минор е на полуфинал във Виена

Поставеният под номер 2 в схемата Алекс де Минор се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове във Виена