3. Рубльов срещу Джокович на финал в Белград (ВИДЕО)

Рубльов срещу Джокович на финал в Белград (ВИДЕО)

Руснакът отстрани с 6:2 и 6:2 Фабио Фонини от Италия

Поставеният под номер 2 в схемата Андрей Рубльов (Русия) ще играе срещу водача в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) на финала на турнира по тенис на червени кортове в сръбската столица Белград с награден фонд 597 900 евро.

Рубльов постигна лесен успех над номер 6 Фабио Фонини (Италия) с 6:2, 6:2 за 64 минути.

Двукратният шампион в надпреварата и поставен под номер 1 Джокович победи по-рано днес третия в схемата Карен Хачанов (Русия) с 4:6, 6:1, 6:2 за два часа игра.

Хачанов направи пробив още в първия гейм на мача, който се оказа достатъчен за успех в първия сет. В следващите две части обаче Джокович взе подаването на съперника си по два пъти и спечели мача.

Сърбинът, който е носител на 20 титли от турнирите от Големия шлем, загуби по един сет във всичките си три мача в Белград.

Джокович, който спечели титлата в Белград през 2009 и 2011 година, се бори за първа титла от началото на 2022-а.

Сърбинът е спечелил единствената си среща с Рубльов на финалите на АТП през миналата година.

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио

Доминик Тийм спря с тениса

Бившият №3 в световната ранглиста и шампион от US Open 2020 Доминик Тийм изигра последния мач в професионалната си кариера

Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула