3. Пьотр Нестеров победи германец на старта на турнира по тенис в Скопие

Пьотр Нестеров победи германец на старта на турнира по тенис в Скопие

Във втория кръг българинът ще играе с 31-годишния тенисист от Босна и Херцеговина Мирза Башич

Българският тенисист Пьотр Нестеров започна с победа в основната схена на турнира на клей в Скопие с награден фонд от 25 000 щатски долара.

20-годишният Нестеров надигра със 7:6(5), 6:2 поставения под номер 7 в схемата Матс Розенкранц от Германия.

В първия сет младият български представител на два пъти повеждаше с пробив аванс, но 24-годишният Розенкранц, който е номер 498 в света, успяваше да изравни. В тайбрека на първия сет Нестеров поведе с 3:1, а след това и с 5:3 точки и от втория си опит спечели първия сет след 7:5 точки.

Преднината даде допълнителна увереност на Нестеров, който във втория сет водеше играта и затвори мача с 6:2 гейма час и 57 минути след старта му.

Във втория кръг Нестеров ще играе с 31-годишния тенисист от Босна и Херцеговина Мирза Башич, който в кариерата си е достигал до номер 74 в световната ранглиста, а през 2018 година спечели титлата на турнира "София Оупън" от сериите АТП 250.

По-късно днес Нестеров ще играе и в турнира на двойки. Заедно с Янаки Милев двамата българи ще срещнат бразилеца Уилсън Лете и британеца Тоби Мартин.

Григор Димитров научи евентуалните съперници на старта в Париж

Българинът трябва да защитава доста точки на Мастърса във френската столица

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара