3. Победи за Кузманов и Андреев в Тенерифе

Победи за Кузманов и Андреев в Тенерифе

Българите продължават напред

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Тенерифе (Испания) с награден фонд 74 825 евро.

Втората ракета на България елиминира поставения под №4 Филип Мисолич (Австрия) с 6:3, 7:6(3). Срещата продължи 1 час и 44 минути.

Кузманов направи пробив за 3:1 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част двамата си размениха по два пробива, но в тайбрека Мико поведе с 5:1 и след 7:3 затвори мача.

С този успех Кузманов заработи 6 точки за световната ранглиста, а във втория кръг ще играе срещу №232 в световната ранглиста Йозеф Ковалик (Словакия). Двамата не са играли един срещу друг до момента.

По-рано днес Адриан Андреев преодоля квалификациите и се класира за основната схема на турнира. Поставеният под №1 в схемата на пресявките българин се наложи над Лоран Локоли (Франция) със 7:5, 6:3. Срещата продължи 2 часа и 6 минути.

Андреев направи пробив в 11-ия гейм по-пътя си към успеха в първия сет, а във втората част взе подаването на съперника си още три пъти и след 6:3 затвори мача. Адриан заработи 4 точки за световната ранглиста, а на старта на основната схема ще играе срещу друг квалификант Джовани Фонио (Италия).

Григор Димитров научи евентуалните съперници на старта в Париж

Българинът трябва да защитава доста точки на Мастърса във френската столица

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара