3. ОБЗОР: Надал стартира с победа сезона на червено (ВИДЕО)

ОБЗОР: Надал стартира с победа сезона на червено (ВИДЕО)

Шампионът Александър Зверев също продължава напред в Мадрид

Петкратният шампион Рафаел Надал се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" на клей в испанската столица Мадрид с награден фонд 6,58 милиона евро.

Поставеният под номер 4 в схемата испанец победи Миомир Кецманович (Сърбия) с 6:1, 7:6(4) за близо два часа игра.

Надал доминираше изцяло в първия сет, който спечели с 6:1 след само 36 минути, а в началото на втория срещата беше прекъсната заради дъжд.

Двамата си размениха по два пробива във втората част. Испанецът взе подаването на съперника си за 6:5 и сервираше за мача, когато Кецманович изравни. В тайбрека се игра равностойно до 4:4, след което Надал взе три поредни разигравания и затвори срещата.

За испанеца това беше първи мач на клей за сезона, след като се възстановяваше от контузия. За последно той игра в Индиън Уелс през март.

Ако Надал вземе шеста титла в Мадрид и първа от 2017-а насам, той ще се изравни с Новак Джокович с рекордните 37 трофея от АТП Мастърс 1000.

Двукратният шампион и защитаващ титлата си Александър Зверев (Германия) също продължава напред.

Поставеният под номер 2 в схемата Зверев, който триумфира в Мадрид през 2018 и 2021 година, победи бившия шампион от Откритото първенство на САЩ Марин Чилич (Хърватия) с 4:6, 6:4, 6:4.

Германецът пропиля преднина от 4:2 в първия сет, след което Чилич взе четири поредни гейма и поведе в резултата.

В следващите два сета Зверев направи по един пробив и стигна до крайния успех.

Сръбският квалификант Душан Лайович елиминира номер 5 Каспер Рууд (Норвегия) със 7:6(7), 2:6, 6:4 за 2:19 часа.

Британецът Даниел Еванс надделя над Роберто Баутиста Агут (Испания) с 6:3, 5:7, 7:6(2) и в следващия кръг ще играе с номер 6 Андрей Рубльов (Русия).

Деветият поставен в схемата Камерън Нори (Великобритания) постигна успех над Джон Иснър (САЩ) с 6:4, 6:7(5), 6:4.

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио

Доминик Тийм спря с тениса

Бившият №3 в световната ранглиста и шампион от US Open 2020 Доминик Тийм изигра последния мач в професионалната си кариера

Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула