3. ОБЗОР: Джокович с убедителна победа в Дубай (ВИДЕО)

ОБЗОР: Джокович с убедителна победа в Дубай (ВИДЕО)

Борна Чорич, Зверев и Рубльов също се класираха за четвъртфиналите

Новак Джокович буквално влетя на четвъртфиналите на турнира по тенис в Дубай, след като премина с 6:2, 6:3 над Талон Грийкспор (Нидерландия) и показа най-добрата си форма. Джокович е печелил турнира с награден фонд  2 855 495 щатски долара пет пъти до момента.

Ден след като трябваше да играе три сета срещу чешкия квалификант Томаш Махач, Джокович показа най-доброто от качествата си срещу шокирания Грийкспор, пробивайки го два пъти в първия сет.

22-кратният шампион от Големия шлем нямаше настроение да прави подаръци и да се бави, след като срещата беше прекъсната няколко пъти заради лек дъжд и атакува подаването на нидерландския си противник още в началото на втората част. Вкарвайки уинъри когато си поиска от началната линия, сърбинът показа меко отиграване с един дроп-шот, последван от унищожителен пасинг-изстрел преди да оформи аванса си на 4:0.

Грийкспор успя да си вземе следващото подаване, след това проби сервиса на Джокович, който направи двойна грешка, но след това в свой стил взе частта и мача.

Беше страхотна вечер за мен. Вчера наистина трябваше да работя здраво, за да спечеля победа, започна Джокович. Но днес още от самото начало започнах с остра и агресивна игра. Играх тенис на друго ниво. Може би последните три или четири гейма в мача не беше най-доброто от мене, но в края на срещата успях да намеря отново най-доброто от подаването си. Доволен съм като цяло, доволен съм от начина, по който се чувствам на корта, заяви още сърбинът.

В друга среща от късната сесия от втория кръг Борна Чорич (Хърватия) се наложи над австралиеца Танаси Кокинакис с 6:7 (4), 6:3, 7:5. Чорич очаква победителя от срещата между Даниил Медведев (Русия) и Александър Бублик (Казахстан) за свой следващ противник.

Кокинакис, който играе на турнира с уайлд-кард, в предишния кръг елиминира френския лъки-лузър Кантес Алес. Днес в първия сет срещу номер 20 в схемата Чорич той не се даде и в тайбрека успя да изтръгне успеха благодарение на първата точка при подаване на хърватина. Във втория обаче допусна два пробива в последните си две подавания. Третият сет също премина равностойно и без пробиви до самия му край, когато Кокинакис направи непредизвикани грешки и това му коства отпадането.

По-рано през деня германецът Александър Зверев и руснакът Андрей Рубльов също се класираха за четвъртфиналите. Олимпийският шампион Зверев, който е поставен под номер 7 в схемата, надделя със 7:5, 6:4 над австралиеца Кристофър О‘Конъл за точно 80 минути игра. Той наниза 11 аса в мача и не допусна нито един пробив, като освен това направи и 30 печеливши удара срещу само 10 непредизвикани грешки.

При това ниво на игра на германеца 92-рият в световната ранглиста О'Конъл нямаше особени шансове. Австралиецът спечели всичко на всичко само седем точки при сервис на Зверев в целия мач и логично в крайна сметка загуби. За място на полуфиналите Зверев ще играе с Лоренцо Сонего. Италианецът поднесе една от изненадите на деня и отстрани четвъртия в схемата Феликс Оже-Алиасим от Канада след 7:6(4), 6:4.

Също като Зверев, Сонего беше много солиден на свой сервис и загуби само осем точки от 56 разигравания при свое подаване. Той измъкна първия сет след тайбрек със 7:4 точки, а във втория сет реализира единствения пробив в мача в седмия гейм, за да поведе с 4:3. С успеха си Сонего записа първа победа над Оже-Алиасим в кариерата си и взе реванш за загубата от канадеца на турнира в Ротердам преди две седмици.

Малко чудо сътвори поставеният под номер 2 Андрей Рубльов. Руснакът спаси пет последователни мачбола във втория сет на двубоя с испанеца Алехандро Давидович Фокина и в крайна сметка го спечели след 1:6, 7:6(6), 7:6(3). Рубльов губеше с 1:6 точки в тайбрека на втория сет, но по някакъв начин успя да запише седем поредни разигравания на сметката си и да изравни сетовете. В третия руснакът и испанецът отново стигнаха до тайбрек. Този път с 6:1 точки поведе Рубльов, който обаче не допусна обрат.

На четвъртфиналите водачът в долната на половина на схемата ще срещне Ботик ван де Зандсхулп от Нидерландия, който спечели с 3:6, 6:3, 6:3 срещу шведа Микаел Имер.

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио