3. ОБЗОР: Джокович с безпроблемна победа в Париж (ВИДЕО)

ОБЗОР: Джокович с безпроблемна победа в Париж (ВИДЕО)

Циципас и Хуркач също продължават напред, Каспер Рууд е аут

Сърбинът Новак Джокович направи поредна важна стъпка към първото място в световната ранглиста по тенис за мъже, след като спечели с 6:3, 6:2 срещу аржентинеца Томас Мартин Ечевери във втория кръг на турнира от сериите Мастърс-1000 в Париж.

Лидерът в мъжкия тенис води на Карлос Алкарас с 580 точки и може да увеличи преднината си до 1 495 със седма титла на турнира в Париж. Испанецът е аут от надпреварата след поражение в първия си мач във вторник.

Джокович контролираше напълно играта на препълнения Централен корт. 36-годишният сърбин проби подаването на съперника три пъти и направи само три непредизвикани грешки за победа за час и 23 минути. Носителят на 96 титли от АТП тура вече е с баланс 46-9 на турнира на закрито във Франция.

Джокович преследва рекордна 40-а титла на ниво Мастърс-1000 и следващият му съперник ще бъде нидерландецът Талон Грийкспоор. През тази година сърбинът, който подобри баланса си за 2023 на 47-5, спечели турнирите от Големия шлем в Австралия, Франция и САЩ, като освен това триумфира в Синсинати и Аделаида.

Осмият в схемата Каспер Рууд пък отпадна срещу Франсиско Черундоло след поражение с 5:7, 4:6. Норвецежът записа само 16 печеливши удара срещу 28 за аржентинеца, който го проби в седмия гейм на втория сет и спечели на първи мачбол.

Стефанос Циципас, номер 7 в схемата, победи с 6:3, 7:6(4) Феликс Оже-Алиасим. Гръцкият тенисист загуби първите три гейма на втория сет, но върна пробив в деветия и стигна до тайбрек. Той го реши с две поредни точки на собствен сервис.

Хуберт Хуркач се класира напред след победа с 6:3, 6:2 над испанския ветеран Роберто Баутиста-Агут.

Елизара Янева загуби драматично на полуфинал в Испания

Турнирът бе с награден фонд 15 000 долара

Де Минор е на полуфинал във Виена

Поставеният под номер 2 в схемата Алекс де Минор се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове във Виена