3. Наши таланти с фурор в мъжкия тенис

Наши таланти с фурор в мъжкия тенис

Иван Иванов и Александър Василев на полуфинал в София

Младите надежди Иван Иванов и Александър Василев достигнаха за първи път до полуфиналите на сингъл на турнир от веригата на Световната федерация по тенис ITF при мъжете.

Участващият с "уайлд кард" 15-годишен Иванов се наложи над турчина Гьокберг Саръташ с 6:2, 7:5 за 107 минути на надпреварата с награден фонд 15 хиляди долара червените кортове на ТК "Диана" в София.

Българският тийнейджър започна силно мача и поведе с 3:0, като нямаше особени проблеми до края на първия сет, а във втората част навакса ранен пробив пасив и изоставане от 1:3 гейма, за да стигне до крайния успех.

Така за място на финала той ще се изправи утре срещу победителя от двубоя между квалификанта Антъни Генов и четвъртия поставен Мариано Тамаро (Италия), които играят по-късно днес.

17-годишният Василев, който е братовчед на голямата българска звезда в тениса Григор Димитров, пък елиминира третия в схемата Владислав Орлов (Украйна) със същия резултат - 6:2, 7:5, за 2:11 часа. Той направи серия от пет гейма в началото на мача и взе лесно първия сет, а във втората част първоначално пропиля аванс от 4:1, но в последствие с късен пробив стигна до победата.

На полуфиналите Василев ще срещне спечелилия двубоя между Николо Чаварела (Италия) и Франко Риберо (Аржентина).

В схемата на двойки по-късно днес следобед поставените под номер 2 Антъни Генов и Николай Неделчев ще излязат на корта срещу сънародниците си Виктор Марков и Симеон Терзиев, а в другия полуфинал участващите с "уайлд кард" българи Васил Димитров и Пламен Милушев ще срещнат водачите в схемата на двойки Артюр Жеа (Франция) и Владислав Орлов.

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио