3. Надал изхвърча рано-рано от Париж

Надал изхвърча рано-рано от Париж

Испанецът беше победен от Томи Пол във втория кръг

Рафаел Надал сензационно отпадна в самото начало на последния ATP Мастърс от сериите 1000, който се играе в "Берси Арена" в Париж. Испанецът загуби от американския тенисист Томи Пол във 2-ия кръг с 6:3, 6:7(4) и 1:6.

В първия сет бившия номер едно в света стигна до лесен успех с 6:3, а американецът успя да спечели втория в тайбрек.

В решителния трети сет Пол напълно надигра Рафаел Надал, печелейки с 6:1.

На осминафиналите Томи Пол ще играе срещу друг испанец – Пабло Кареньо-Буста, който победи с 7:6(2), 2:6, 6:4 канадеца Денис Шаповалов.

Номер 9 Тейлър Фриц (САЩ) загуби от представителя на домакините Жил Симон с 5:7, 7:5, 4:6 за над три часа на корта.

В решителния трети сет Симон направи пробив в деветия гейм и в следващия затвори двубоя с първия си мачбол.

Десетият в схемата Хуберт Хуркач (Полша) също напусна турнира след поражение от Холгер Руне (Дания) с 5:7, 1:6.

Пораженията на Фриц и Хуркач означават, че Андрей Рубльов от Русия и Феликс Оже-Алиасим от Канада се класира за Финалния турнир на АТП в Торино (Италия), в който играят най-добрите осем през сезона. Останалите шестима тенисисти са Даниил Медведев, Рафаел Надал, Карлос Алкарас, Каспер Рууд, Стефанос Циципас и Новак Джокович.

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио